PDA

Zobacz pełną wersję : jak włączyć obsługę kodu html/javascript?



Potter
25-01-2012, 16:44
Problem dotyczy Joomla! 1.5.10 i zapewne jest błahy dla wtajemniczonych, do których jednak nie należę :hmm:

Nie jestem w stanie wklejać na stronę banerów. To znaczy, z braku innych możliwości, dotychczas robiłam to "na chama" - fizycznie wklejając obrazek, ale nie z każdym ta sztuka się udaje i to kalectwo zaczyna mnie już trochę denerwować. Wklejenie z kodu nie działa. A teoretycznie powinno wystarczyć przekopiowanie całego kodu do zawartości strony.
Podejrzewam, że mogę mieć wyłączoną obsługę kodu html/javascript.

Gdzie to cudo sprawdzić i jak go włączyć?

Dziękuję za odpowiedź.

nikszal
25-01-2012, 16:48
Problem dotyczy Joomla! 1.5.10 i zapewne jest błahy dla wtajemniczonych

Dziwne, że ta strona na wersji J 1.5.10 jeszcze żyje, bo do wersji 1.5.16 Joomla był dziurawy jak rzeszoto. Ostatnią stabilną wersją z tej serii jest Joomla 1.5.25.
Niezbędna jest natychmiastowa aktualizacja.

Potter
25-01-2012, 16:56
Hmmm.... strona ma sie dobrze.
A więc następne pytanie lajkonika: jak się zaktualizować?

zwiastun
25-01-2012, 17:00
Wybacz, ale na pytania "lajkoników" odpowiedzi są w bibliotece elektronicznej albo księgarni, jeśli wolisz korzystać z materiałów drukowanych.
Forum służy do pomocy wzajemnej w rozwiązywaniu problemów, a nie kształceniu nowicjuszy.

Potter
25-01-2012, 18:00
tia...
A więc nie-nowicjusze nie wiedzą jak włączyć obsługę kodu html/javascript?

nikszal
25-01-2012, 18:09
Możesz mi zdradzić tajemnicę po jakie licho chcesz wyłączać cokolwiek bez aktualizacji Joomla do ostatniej stabilej wersji? Skąd wiesz jak się będzie zachowywał Joomla 1.5.25?

Mam jeszcze pracującą tę wersję (1.5.25) i niczego nie wyłączałem, a juz na pewno nie wyłączałem ładowania skryptów js, bo są niezbędne na stronie.

Pakiet aktualizacyjny masz tutaj http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=index

Ściągnij pakiet 1.5.0 to 1.5.25 i nadpisz nim przez FTP swój system.
Oczywiście wcześniej zrób kopię całej strony włącznie z bazą.

Potter
25-01-2012, 18:21
owszem, zdradzę tajemnicę:
chcę WŁĄCZYĆ obsługę kodu, nie WYŁĄCZYĆ

nikszal
25-01-2012, 18:26
Najpierw "włącz" aktualizację do wersji 1.5.25, bo masz starego, dziurawego i nie do końca poprawnie działającego rupcia, a następnie sprawdź działanie strony. Zaktualizuj także posiadane edytory tekstu.

Problem staje się nudny i nie chciałbym już więcej się powtarzać.

Potter
25-01-2012, 18:35
Dziekuję za odpowiedź.
I tyle wystarczy... //bazyl

Bazyl
25-01-2012, 18:36
Pomoc na forum udzielana jest dla najnowszych, stabilnych wersji Joomla!
Szkoda bazy danych

zwiastun
25-01-2012, 18:36
Miła Administratorko!
Wystarczy się trochę rozejrzeć po opcjach, żeby zauważyć taki guzior na stronie Artykuły u góry po prawej, nazwany Preferencje, w którym znajdują się ustawienia filtrowania tekstów.
Wystarczy trochę wiedzy, by zdać sobie sprawę, że wklejanie kodu javascript/php/blebleble jest niebezpieczne i w związku z tym wklejać go "ot tak sobie" nie można - potrzeba do tego specjalnych rozszerzeń (np. Sourcer).
Ale przede wszystkim, wystarczy trochę wyobraźni, by sobie zdać sprawę, na jakie niebezpieczeństwo naraża się siebie, swoją witrynę, innych użytkowników serwera, a także internautów, gdy się nie dba o aktualizację używanego oprogramowania.
Ktoś kiedyś napisał ładnie zatytułowany artykuł: 10 najgłupszych sztuczek administratorów witryn (Joomla). Tłumaczenie znajdziesz na naszej wiki. Chyba nie masz zamiaru być w tym niezbyt szlachetnym gronie :)
Przeczytaj najpierw ten artykuł (on jest dla inteligentnych, wbrew pozorom :), potem rzuć okiem na cały dział, w którym się on znajduje (kategoria Bezpieczeństwo), następnie zaktualizuj swojego Joomla do 1.5.25, a na koniec przejdź na JED i znajdź rozszerzenie pozwalające na osadzanie wykonywalnego kodu javascript/php w artykułach.

PS Pomoc na forum udzielana jest wszystkim, którzy chcą z niej skorzystać i potrafią zastosować się do sugestii doradzających.