PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z umieszczaniem newsów



Prozac
15-01-2006, 13:23
Witam!
Problem wygląda tak jak na poniższym screenie. Belka z tytułem dopasowuje się do szerokości tekstu zawartego w newsie. News nie jest rozciągany na całą szerokość i wyrównywany do lewej strony. Kiedy zdefiniuję ilość szpalt na 1, to oczywiście problem znika, ale wtedy nie jest możliwe grupowanie newsów w kolumnach. Nie mogę zobie z tym poradzić. Będę wdzięczny za pomoc. (Serwis, o którym mowa jest jeszcze w fazie budowy, także linka podać nie mogę). Pozdrawiam serdecznie.

http://borowskid.republika.pl/joomla.png

zwiastun
16-01-2006, 01:46
Proszę Cię bardzo! Tylko nie miej pretensji o merytoryczną wartość tej pomocy. Jakie pytanie, taka odpowiedź.
Popraw swój arkusz stylów!
Amen

Prozac
16-01-2006, 02:02
Czołem !
Jak mógłbym mieć pretensje do kogoś, kto stara mi się pomóc.
Nawet w ten sposób nie pomyślałem :)
W arkuszu nie grzebałem zbyt wiele. Przywróciłem nawet oryginalny, żeby mieć pewność, że to nie z mojej winy.
Próbowałem wgrać inne szablony i zawsze szerokość newsa uzależniona jest od długości tytułu. Jeśli tytuł jest długi (na tyle długi), news zostaje rozciągnięty na całą szerokość. Jeśli jednak zawiera jeden czy dwa wyrazy (takie z reguły się tworzy najczęściej tytuły), to efekt jest taki, jak na podanym powyżej screenie.
Aktywacja dwóch szpatli powoduje, że kolejne newsy są zagnieżdżane z lewej strony, a prawa pozostaje wolna. Z kolei ustawienie ilości szpatli na 1 demonstruje się, jak powyżej. Newsy leżą wprawdzie jedne pod drugim, ale ich szerokość uzależniona jest od długości tytułu.
Próbowałem w rozmaity sposób skonfigurować pozycjonowanie Aktualności, ale po wielu staraniach, które nie przyniosły rezultatu postanowiłem poprosić Was o pomoc. Raczkuję dopiero w temacie.