PDA

Zobacz pełną wersję : obrazek pod menu



zeisse
11-12-2006, 23:13
Witam,
menu mam z prawej strony. Chce by pod menu wyświetlał się mały obrazek. Kiedy go dodaje do pliku index.php wyświetla sie ale w ramce i z tłem takim jaka ma menu, a ja chce by był bez ramki i z tłem strony.
Próbowałem stworzyć nową pozycję i tam dodac obrazek ale pozycja ta tworzy się nie pod menu a na równi z nim wyrównane do prawej strony.
Czy pod menu nie da sie dodac pozycji? A jeśli sie da to co żle robię?
Albo może ktoś podpowie jak dodac obrazek tak by nie kozystał z ustawien zapisanych w pliku css?

Dylek
12-12-2006, 07:37
A jak stworzysz nowy modul, ktory bedzie wyswietlal Twoja grafike i opublikujesz go ponizej menu, to nie da Ci zadanego efektu?

zeisse
12-12-2006, 08:53
Menu mam w pozycji "right". Wszystko co publikuje w tej pozycji korzysta z ustawień w pliku css i automatycznie staje sie przedłużeniem menu. Wyglada to tak że cała strona jest biała, a menu ma szare tło z ciemną ramką. Cokolwiek dodam do pozycji right staje sie szare z ciemną ramka.
Chce by pod menu wyświetlił sie obrazek lub moduł niewyglądający jak menu, tak by wyraźnie sie od niego odróżniał.

Dodałem do pliku layout.css poniżej pozycji rightmenu pozycje user7. Kod wyglada teraz tak:

#rightnav
{ width : 220px;
border : 1px solid #EBEBEB;
background-color : #F7F7F7;
float : right;
margin-top : 0px;}

#user7
{ width : 220px;
border : 0px;
float : right;
margin-top : 0px;}

Niestety pozycja ta nie wyświwtla sie pod menu tylko obok niego.
Co zrobic by dodać ta pozycje własnie pod menu?

Rybik
12-12-2006, 14:42
znajdz w index.php templaka linie ladujaca moduly right i dopisz pod spodem ladowanie np user3, zaladuj w formacie x-joomla lub plain-code w osobnym divie, (albo <td>) ktory sobie potem w css opiszesz. Sposoby ladowania modulow opisne sa na serwerze pomocy w faq.

zeisse
12-12-2006, 16:02
Nie wiem czy dokładnie o to chodziło:

<div id="rightnav">
<?php mosLoadModules( 'left', -2);?><?php mosLoadModules( 'right', -2);?>
</div>

<div id="user7">
<?php mosLoadModules ( 'user7' ); ?>
</div>

Kod kursywa został dodany przeze mnie.
Niestety nic sie nie zmieniło i nadal moduły publikowane w pozycji user7 wyświetlane są nie pod a obok menu ;-(

Viking
12-12-2006, 23:34
#user7
{
width : 220px;
border : 0px;
float : right;
margin-top : 0px;
clear:left;
}

zeisse
12-12-2006, 23:51
clear:left;
Niczego to nie niestety nie zmieniło. Moduły nadal wyświetlają się obok menu a nie pod nim.