PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł w breadcrump



kasro
25-01-2012, 22:20
Witajcie.

Konfiguruję Sobie teraz SOBI i chciałbym wyświetlać widok kategorii na stronie głownej, tam gdzie artykuły. W opisie szablonu ( zresztą, jak chyba wszedzie) jest to breadcrump. I niestety nie potrafię za chiny tego zrobić. Próbowałem ustawiać różne moduły wybierając pozycje: breadcrump i nic.

Co robię źle?

Z góry dzięki za info

nikszal
26-01-2012, 00:30
Moduł ścieżki powrotu służy tylko i wyłącznie do wyświetlania struktury menu, w którą się zagłębiłeś przeglądając stronę. Nie ma to nic wspólnego z Sobi po za tym, że również wyświetli pozycje menu (linki), które kiknąłeś, aby dostrzeć w odpowiednie miejsce.

Masz członkostwo klubowe SobiPro, wiec pościągaj sobie dostępną dokumentację i ją przeczytaj!

Konfiguruję Sobie teraz SOBI i chciałbym wyświetlać widok kategorii na stronie głownej,
Do tego służą szablony, a nie ścieżka powrotu.

kasro
26-01-2012, 09:54
Ale ja nic ze ścieżką nie kombinowałem... nie do końca rozumiem nikszal twojego wpisu :hmm:

Jeżeli do wyświetlania modułu na stronie głównej słuzy szablon to jak to mam zrobić? Bo nie wiem od czego zacząć.

Patrzyłem jak to mam zrobione w innym portalu, który robił mi "spec" i wybrany moduł i ustawione pozycja " breadcrump" i działa. Chyba , że ejszcze gdzieś dokonał zmian, o których nie wiem :(

nikszal
26-01-2012, 12:59
Patrzyłem jak to mam zrobione w innym portalu, który robił mi "spec" i wybrany moduł i ustawione pozycja " breadcrump" i działa.
W Twoim szablonie jest taka pozycja modułu?
Wklep po adresie strony startowej 5 znaków "?tp=1" i sprawdź.

kasro
26-01-2012, 14:14
Sprawdziłem. Mam. Wcześniej też sprawdziłem to w opisie szablonu

nikszal
26-01-2012, 14:26
Link do strony?

nikszal
26-01-2012, 14:49
Szablon jest komercyjny. Kupiłeś go, więc pytaj jego autora (JoomlArt) dlaczego jest problem ze ścieżką powrotu.
Oczywiście uwzględniając fakt, że ten moduł jest poprawnie przez Ciebie skonfigurowany, włączony i wyświetla się dla wszystkich lub wybranych pozycji menu.

kasro
26-01-2012, 14:55
Ok. Dzięki Nikszal. Polukam i posprawdzam. W tym portalu gdzie działa, mam ten sam, więc spróbuje doszukac się różnic w konfiguracji.

Bo generalnie dobrze myślę i robię jak wrzucać moduł w pozycji breadcrump?

nikszal
26-01-2012, 15:16
Bo generalnie dobrze myślę i robię jak wrzucać moduł w pozycji breadcrump?
Nie jestem wróżką. Nie wiem jak masz skonfigurowany moduł ścieżki powrotnej.
To trzeba "ujrzeć na jawie" od strony zaplecza.

kasro
29-01-2012, 08:19
Tu już chyba bedę musiał komus zlecić, bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać :/