PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskiwania hasła



kasro
25-01-2012, 22:44
Witajcie,

Nie działają mi na stronie odzyskiwanie hasła do userów. Wpisuję kod z maila, lecz nie puszcza mnie dalej.

Co mam zrobić?

Pozdrawiam

alex51
26-01-2012, 07:50
Musiałbyś sprawdzić czy nie masz błędu w pliku language/pl-PL/pl-PL.com_user.ini, opisywanego przeze mnie w #87 i #89 tego wątku (forum.joomla.pl/showthread.php?16319-Joomla-1-5-Tłumaczenie-usterki/page9&highlight=hasło).
Jest to problem zbędnej kropki w przesyłanym kodzie. Problem rozwiązuje zmiana wpisu w wierszu 66 w/w pliku. Możliwe, że u Ciebie w tym miejscu jest taki wpis:

PASSWORD_RESET_CONFIRMATION_EMAIL_TEXT=Witaj,\n\nO trzymaliśmy prośbę o zmianę hasła Twojego konta w %s. Aby umożliwić Ci zmianę hasła, podajemy Ci poniżej kod sprawdzający, czy prośba rzeczywiście pochodzi od Ciebie.\n\nOto kod: %s .\n\nSkopiuj ten kod, połącz się z witryną, korzystając z adresu poniżej, wklej kod i ustaw swoje nowe hasło.\n\n%s\n\nDziękujemy.
a powinno być tak:

PASSWORD_RESET_CONFIRMATION_EMAIL_TEXT=Witaj,\n\nO trzymaliśmy prośbę o zmianę hasła Twojego konta w %s. Aby umożliwić Ci zmianę hasła, podajemy Ci poniżej kod sprawdzający, czy prośba rzeczywiście pochodzi od Ciebie.\n\nOto kod: %s \n\nSkopiuj ten kod, połącz się z witryną, korzystając z adresu poniżej, wklej kod i ustaw swoje nowe hasło.\n\n%s\n\nDziękujemy.

kasro
26-01-2012, 08:58
O właśnie. Możesz mieć rację. Bo jak przychodził kod, to po nim bedzie spacja i jest kropka. I nie wiedziałem czy ona wchodzi w skład kodu czy nie, lecz tak czy siak nie wchodziło. Zaraz sprawdze i dam znać.

Niestety. Zmieniłem , kod przyszedł bez kropki, ale nadal

Zmiana Twojego hasła nie została potwierdzona, ponieważ kod sprawdzający jest niepoprawny..

kasro
30-01-2012, 14:35
Czy ma ktos jeszcze jakieś pomysły?

trzepiz
02-03-2012, 11:33
Rozwiązanie jest na moim blogu --- > http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/62-reset-user-1-516.html

dokładniej chodzi o nadpisywanie w szablonach pliku : templates/current-template-name/html/com_user/reset/confirm.php ( w starych wersjach szablonów jest stare rozwiązanie przypominania hasła).