PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję rozwiązania



mariuszad
26-01-2012, 09:14
Witam

Czy na bazie cms joomla 1.5.25 jest możliwość założenia bazy/katalogu który zawierałby zeskanowane dokumenty do których to z kolei dostęp mieliby tylko zarejestrowani użytkownicy na takiej zasadzie, że użytkownik ma jedynie dostęp tylko do konkretnego dokumentu dopiero po zalogowaniu się. Jeżeli tak to na bazie czego możnaby takie rozwiązanie wdrożyć. Zależy mi na czymś sprawdzonym co byłoby w stanie obsłużyć ok 1000 użytkowników i ok 5000 zeskanowanych dokumentów.

Pozdrawiam
Mariusz

cygan89
26-01-2012, 09:50
może spróbuj znaleźć moduł galerii i ustawić ją jako widoczną tylko dla zarejestrowanych?

mariuszad
26-01-2012, 09:55
Niestety ale np gallery3 (którego używam) nie daje użytkownikowi dostępu tylko do konkretnego dokumentu. Tam może on przeglądać w zasadzie wszystkie gelerie. A więc takie rozwiązanie odpada...

Gall Anonim
26-01-2012, 10:46
Bez problemu - szukaj takich rzeczy jak DocMan lub JoomDoc - reszta to kwestia konfiguracji - możesz również użyć jakiegoś skryptu do "Biblioteki" wszak to tylko pliki do pobrania i można wrzucić tam książki, jakiś katalog plików, albo po prostu sklep z dostępem dla tylko zarejestrowanych i ceną 0 zł - i po "ptokach".
Tak więc możliwości jest szereg - a znajdziesz wszystko czego ci potrzeba na JED - zanim jednak zapytasz co co JED - wrzuć hasło w google.
Pzdr

mariuszad
26-01-2012, 11:35
Wiem co to JED :D. JED to JED.... Żartuję. Zwyczajnie nie mam doświadczenia i wolę zię zapytać niż szukać na ślepo. Z tym sklepem to nie głupi pomysł ale sprawdzę jeszcze DocMan i JoomDoc.

Dzięki za podpowiedź
Mariusz

nikszal
26-01-2012, 16:05
użytkownik ma jedynie dostęp tylko do konkretnego dokumentu dopiero po zalogowaniu się.

To nie w Joomla 1.5, bo tam nie można dowolnie kształtować grup i uprawnień użytkowników w grupach. Zastanów się nad przeskokiem (migracją do J 1.7.3) i aktualizacją do wersji 2.5.

zwiastun
26-01-2012, 16:35
Bez problemu - szukaj takich rzeczy jak DocMan lub JoomDoc
Umożliwiają definiowanie własnych grup