PDA

Zobacz pełną wersję : DOSTAWA GRATIS - mały problem



nieznamsie
12-12-2006, 10:26
Witam!

Słuchajcie mam taka dziwną sytuację w swoim sklepie, postaram sie ja opisać. Chodzi mi o proces zakupu a konkretnie o Metody wysyłki i Metoda płatności

Na samym początku ustawiłem dwie metody wysyłki i dwie metody płatności, wyglądało to tak:

Metody wysyłki:
- Poczta Polska - płatność przelewem na konto - 6.99 PLN
- Poczta Polska - pobranie przy dostawie - 13.99 PLN

Metoda płatności:
- wpłata na konto
- za pobraniem

Ale było to trochę denerwujące rozwiązanie, ponieważ wybierając w kroku Metoda wysyłki płatność przelewem na konto w następnym kroku mogłem wybrać za pobraniem. Więc było to mało logiczne i nie chciałem robić z klienta barana, pytając się go o coś dwa razy lub żeby klient ze mnie robił barana wybierając dwie różne rzeczy. Wpadłem wiec na pomysł, że jeżeli mam tylko jeden sposób płatności (nie mam żadnych platnosci.pl, allpay itp... ) postanowiłem zrobić jedną metodę płatności. Nazwałem ją automatyczna. Czy jak klient wybierze sobie płatność przelewem na konto - 6.99 PLN, to następny krok jest pomijany i w zamówieniu pokazuję sie w miejscu gdzie jest metoda płatności automatyczna. Wszystko działało poprawnie do momentu gdy Klienci zaczęli kupować powyżej kwoty od której jest DOSTAWA GRATIS! Czyli ja jestem obciążony kosztami dostawy.

Problem polega na tym: że nie wyświetla mi się metoda wysyłki! Logiczne skoro jest za darmo to nie wyświetla się. Ale ja teraz nie wiem co wybrał Klient! Czy przelewem chce mi zapłacić czy za pobraniem! Musze teraz kontaktować się z Klientem! Wiem że należy jednak powrócić do pierwotnego rozwiązania i następnym krokiem w tym przypadku byłoby wybór metody płatności za towar. Ale czy nie można tego zrobić tak że po wybraniu pobranie przy dostawie nie pojawia sie juz wybór wpłaty na konto lub gdy wysyłka jest gratis nie pojawia sie wybór metody płatności!!!
Dajcie mi znać jak byście zrobili funkcjonalność w procesie zakupu, czy tak jak ja myślę czy może jakoś inaczej.

pozd. Krzysiek

PS. Dodam ze pracuje na: VM 1.0.4 Joomla 1.0.11 Stable