PDA

Zobacz pełną wersję : Portal zgłoszeniowy



wareczynski
28-01-2012, 13:23
Witam wszystkich,

To mój pierwszy post więc tym bardziej co to wyżej :-)

Mam zamiar stworzyć coś w rodzaju portalu zgłoszeniowego ( awarie komputerowe ) oczywiście z wykorzystaniem Joomli 2,5. Czu są jakieś komponenty/rozszerzenia umożliwiające stworzenie tego w prosty sposób?

Pozdrawiam

zwiastun
28-01-2012, 13:27
"portal" - brzmi dumnie, a do tego celu wystarczy jedna strona formularza zgłoszeniowego zrobiona w HTML.
Co chcesz zrobić? Internetowy serwis pomocy technicznej? Poszukaj na JED wg klucza helpdesk

wareczynski
28-01-2012, 13:41
Dzięki ale widzę że nic za darmo... takie życie.

Gall Anonim
28-01-2012, 13:59
Dzięki ale widzę że nic za darmo... takie życie.
Przepraszam - ale o co ci chodzi - @Zwiastun dał ci wskazanie czego użyć - czyli formularza, ja dodam banał w obsłudze komponent Smart Former Gold (tyle że płatny ale zaledwie 39$) a resztę zrobisz sobie spokojnie sam - jeżeli oczekujesz "gotowca" to sorki - faktycznie - nic za darmo => dział zleceń.
Pzdr
P.S. Swoją drogą jak napisał już poniżej @Zwiastun - rozumiem że zarówno portal który tworzysz (o ile robisz to dla kogoś innego) - tworzysz za darmo, a i jego funkcjonalności wszelakie także będą dostępne całkowicie za darmo, portal będzie bez reklam, oraz z usługi oferowanej na portalu również będzie można skorzystać całkowicie za darmo (jakby co podaj adres :D) - tak więc innymi słowy czysta darmocha i hobbistka.

zwiastun
28-01-2012, 14:00
Nic za darmo? Za Joomla nie płacisz! Za mnóstwo rozszerzeń nie płacisz!
Czy swoje usługi też będziesz oferować w 100% za darmo? I czy w ogóle będziesz cokolwiek oferować za darmo?

wareczynski
28-01-2012, 16:05
Nic za darmo? Za Joomla nie płacisz! Za mnóstwo rozszerzeń nie płacisz!
Czy swoje usługi też będziesz oferować w 100% za darmo? I czy w ogóle będziesz cokolwiek oferować za darmo?

Sorry koledzy ale nie wiem dlaczego przystawiacie mi lufę czołgu do mojej głowy za jedno zadane pytanie i stwierdzenie " nic za darmo". Żeby była jasność ten "portal" czyt. stronę chcę stworzyć dla własnej wygody i nie mam zamiaru pobierać od tego jakichkolwiek opłat od kogokolwiek, stąd moje poszukiwania darmowych rozwiązań.

zwiastun
28-01-2012, 17:02
E tam, zaraz lufę. Po prostu nasze nieustanne zdziwienie budzą wypowiedzi zawierające pretensję typu "nic za darmo", w sytuacji, gdy dosłownie za darmo pobiera się mnóstwo kosztownego oprogramowania (a dodam, że rzadko ktokolwiek za to oprogramowanie podziękuje, jeszcze rzadziej kliknie np. reklamki AdSense, a szansa na otrzymanie kilku złotych darowizny na przysłowiowe piwo równa się szansie na wygranie miliona w totka).
I wybacz, tym razem już będzie rzeczywiście prztyczek (nie kula!): bujasz - chcesz stworzyć "portal zgłoszeniowy ( awarie komputerowe )" dla własnej wygody? A po co Ci taki portal, Czyżby nie po to, żeby pozyskiwać klientów? To tak jak byś chciał sobie bezkosztowo stworzyć biuro, z wygodnym fotelem, szafą na dokumenty i skuteczną sekretarką, potrafiącą zabajerować klientów.

I o tym były nasze (zauważ to) prawie równoczesne wpisy (a mieszkamy w odległości kilkuset kilometrów od siebie :) )

Na marginesie:
Huru HelpDesk jest za darmo!
http://extensions.joomla.org/extensions/clients-a-communities/help-desk/9979?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJoZWxwZGVzayI7fQ%3D%3D

wareczynski
28-01-2012, 17:57
E tam, zaraz lufę. Po prostu nasze nieustanne zdziwienie budzą wypowiedzi zawierające pretensję typu "nic za darmo", w sytuacji, gdy dosłownie za darmo pobiera się mnóstwo kosztownego oprogramowania (a dodam, że rzadko ktokolwiek za to oprogramowanie podziękuje, jeszcze rzadziej kliknie np. reklamki AdSense, a szansa na otrzymanie kilku złotych darowizny na przysłowiowe piwo równa się szansie na wygranie miliona w totka).
I wybacz, tym razem już będzie rzeczywiście prztyczek (nie kula!): bujasz - chcesz stworzyć "portal zgłoszeniowy ( awarie komputerowe )" dla własnej wygody? A po co Ci taki portal, Czyżby nie po to, żeby pozyskiwać klientów? To tak jak byś chciał sobie bezkosztowo stworzyć biuro, z wygodnym fotelem, szafą na dokumenty i skuteczną sekretarką, potrafiącą zabajerować klientów.

I o tym były nasze (zauważ to) prawie równoczesne wpisy (a mieszkamy w odległości kilkuset kilometrów od siebie :) )

Na marginesie:
Huru HelpDesk jest za darmo!
http://extensions.joomla.org/extensions/clients-a-communities/help-desk/9979?qh=YToxOntpOjA7czo4OiJoZWxwZGVzayI7fQ%3D%3D

Chyba nie ma sensu dalej kontynuować ten temat. Zupełnie się nie rozumiemy. Pretensje?? jakie pretensje.....

PS. Stronę chcę wykorzystać w firmie dla której pracuję, a ściśle rzecz ujmując chcę żeby pozostawał ślad po zgłoszeniach awarii, które napływają codziennie z ponad 60 lokalizacji z całej Polski - tak na marginesie.

zwiastun
28-01-2012, 18:17
1. Proszę nie cytować całych postów. Jakaś dziwaczna maniera. Przecież widać wyżej, co napisałem i do czego się odnosisz.
2. Rzeczywiście "zupełnie się nie rozumiemy". Zareagowaliśmy na marginesie na Twój niefortunny komentarz. A Ty się unosisz, jak byśmy Ci nadepnęli na piętę. Napisaliśmy tylko tyle, ile napisaliśmy, a Ty dodajesz swoją interpretacją, że ktoś Cię atakuje.
Nikt Cię nie atakuje. Reagujemy jedynie na malkontenckie i nieprawdziwe "nic za darmo". To wszystko!

nikszal
28-01-2012, 18:21
Stronę chcę wykorzystać w firmie dla której pracuję, a ściśle rzecz ujmując chcę żeby pozostawał ślad po zgłoszeniach awarii
Jeden link do darmowego rozszerzenia dostałeś od @zwiastuna. Myślę, że dla firmy wysupłanie z kasy kilkunastu euro nie jest wielkim obciążeniem finansowym, bo nawet Caritas Polska ma dochody. Zakup RSform Pro za całe... 19 euro i stwórz formularz zgłoszeniowy. Ten formularz ma trochę szersze zastosowanie niż tylko zbieranie informacji. Ponadto dzięki jego wykorzystaniu klient dostanie powiadomienie e-mailem o przesłanym zgloszeniu, a Ty otrzymasz informację (nawet zawierającą załączniki) o wysłaniu zgłoszenia przez klienta. W dalszych krokach te informacje mozna obrabiać i prezentować na stronie.
Link doo komponentu http://www.rsjoomla.com/joomla-extensions/joomla-form.html

zbig1972
28-01-2012, 19:27
Ja bym na twoim miejscu zrobiłbym tak.
1. Zakładam, ze user będący mieszkańcem Polski ma zgłosić przez formularz awarię.
2. Instaluję moduł klikalnej mapy województw i każe wszystkim zgłaszającym kliknąć odpowiednie województwo.
3. Podpinam pod każde województwo formularz i go konfiguruję tak, aby zgłoszenie trafiło na maila do odpowiedniej osoby
4. Ściągam dobry i konfigurowalny formularz. Być moze dla Ciebie najlepszy będzie Fox Contakt
5. Opisuję wszystkie potrzebne pola. Imię, nazwisko, tel, mail, parę pól opcjonalnych z możliwością wyboru odpowiedzi. Potem podziękowania za zgłoszenie awarii i przewidywany czas reakcji serwisu dopisuję na końcu jako wysyłka maila potwierdzającego zgłoszenie.
6. I tyle. 2 godziny pracy. Spróbuj.

wareczynski
28-01-2012, 20:51
Ja bym na twoim miejscu zrobiłbym tak.
1. Zakładam, ze user będący mieszkańcem Polski ma zgłosić przez formularz awarię.
2. Instaluję moduł klikalnej mapy województw i każe wszystkim zgłaszającym kliknąć odpowiednie województwo.
3. Podpinam pod każde województwo formularz i go konfiguruję tak, aby zgłoszenie trafiło na maila do odpowiedniej osoby
4. Ściągam dobry i konfigurowalny formularz. Być moze dla Ciebie najlepszy będzie Fox Contakt
5. Opisuję wszystkie potrzebne pola. Imię, nazwisko, tel, mail, parę pól opcjonalnych z możliwością wyboru odpowiedzi. Potem podziękowania za zgłoszenie awarii i przewidywany czas reakcji serwisu dopisuję na końcu jako wysyłka maila potwierdzającego zgłoszenie.
6. I tyle. 2 godziny pracy. Spróbuj.

I to jest odpowiedz zbig1972.
Wielkie dzięki dla administratorów i moderatorów tego forum za całą resztę.... niesmaku po używaniu tego forum przez pierwsze kilka godzin używania. Domyślam się , że moja wiedza odbiega mocno od Waszej - przynajmniej jesli chodzi o to zagadnienie ale mając na liczniku kilka postów i zadając raczej podstawowe pytania, myślałem że mogę liczyć na wyrozumiałość.

PS. Czy w regulaminie forum jest informacja że nie wolno cytować całych postów? "Co to za maniera" ??? Otóż taka jaka panuje na większości forum internetowych, mości panowie...

Nic to, szkoda że zbig1972 nie napisał tego postu wcześniej, oszczędzilibyśmy sobie uprzejmości...