PDA

Zobacz pełną wersję : wrapper - nie aktualizuje stron



darecki
12-12-2006, 10:38
Witam,
mam taki problem. Używam wrappera do wyświetlania jednej ze swoich stron, której zawartość jest zmieniana 2-3 razy w tygodniu. Problem polaga na tym, że wrapper pamięta pierwszą wersję strony i jej nie aktualizuje, mało tego, jeżeli usunę stronę, do której jest odnośnik - on nadal ją wyświetla...

W cache'u nic nie ma.

Co mogę zrobić, żeby wrapper aktualizował wyświetlaną stronę?

W przeglądarce dałem "wyczyść pamięć podręczną" (firefox 1.5.0.8) i dopiero zmieniła się zawartość. - jak można ustawić, żeby przeglądarki nie zapisywały wrappera?

Z góry dzieki za pomoc.

Rybik
12-12-2006, 14:47
w opcjach wrappera wylacz cache, podobnie w konfiguracji witryny, dokument wrapowany obsmaruj metatagami odpowiednimi (pragma: no-cache itp, jest chyba z 5 czy 8 znacznikow wspomagajacych wymuszone odswiezanie)

darecki
12-12-2006, 19:32
Dzięki Rybik,
chciałbym tylko jeszcze dopowiedzieć, że mam zainstalowaną Joomle 1.0.11 stable z łatką

i chciałbym dopytać:
1. chodzi mi konkretnie o wrappera używanego z menu (gdy dodajemy nową pozycję mamy do wyboru komponenty, moduły, łącza. itp.) - gdzie mogę znaleźć tą opcję (jak ją znaleźć), bo gdy edytuję wrappera, to mam tylko parametry, a tam tego nie ma (podobnie w module)

2.jak mam "obsmarować metatagami" i gdzie mogę znaleźć te odpowiednie?

Wybacz, że wymuszam dokładniejszą odpowiedź, ale będę zobowiązany.

Darecki

darecki
13-12-2006, 12:20
OK, pogrzebalem w sieci i znalazlem. Dodalem w pliku, ktory jest wczytywany przez wrappera :

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="900">
<META HTTP-EQUIV="Pragma" CONTENT="no-cache">

(chociaz mysle, ze wystarczylo by same pragma)
i dziala.

Jeszcze raz dzieki :)

Rybik
13-12-2006, 13:17
http://support.microsoft.com/kb/222064

znacznikow jest kilka poza pragma, jak poszukasz w necie pod haslem no-cache to powinienes cos jeszcze wyszperac jezeli to az tak istotne