PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pozbyć się pustego fragmentu strony pod artykułem.



arextom
28-01-2012, 23:40
Witam

Problem widać np tutaj (http://queerstudio.pl/szkola). Artykułem jest obszar ze zdjęciami z istockphoto. Pod zdjęciami jest za duża dziura, przez którą mam ***** bałagan, chciałeś napisać, zapewne //bazyl na kilku stronach. Jeśli się nie mylę, jest to obszar, w którym pojawiają się linki do następnego i poprzedniego artykuły ale absolutnie nie jest mi to potrzebne więc pytanie brzmi: jak się tego pozbyć?

pozdrawiam!

Bazyl
28-01-2012, 23:48
Witam,

A szukaj sobie
.component-content .rt-article {
margin-bottom: 35px;
}
css-db...fd4.php (wiersz 4

arextom
29-01-2012, 00:14
Ale co z tym zrobić? Ustawienie na 0 nie pomogło.

Aaaaa nie, jest, działa. Dzięki!

marco
29-01-2012, 11:43
wystarczy poczytać http://demo.rockettheme.com/jun11/features/template-features/module-variations i w Module Class Suffix wpisać FlushBottom by usunąć margines na dole modułu. Zmiana w css powoduje zmianę we wszystkich modułach a to raczej nie zawsze jest pożądane.

arextom
30-01-2012, 00:35
wystarczy poczytać

Czytam zanim zapytam na forum.

Rozwiazanie, które podajesz ma zastosowanie głownie do modułów. W przypadku zastosowania do strony z artykułem obcina kawałek dołu przy artykule, ale także jednocześnie wszystkich modułów na stronie z tym artykułem. Poza tym nie usuwa nadal części przeznaczonej na linki do poprzedniego i następnego artykułu więc nadal jest nie tak jak potrzebuję. Obcina tylko kilkanaście pikseli, które w przypadku zastosowania wspomnianej wcześniej zmiany w css, akurat mają zostać żeby odstępy między treścią, a ramką dookoła artykułu były równe.

Ale rzeczywiście zmiana w css to nienajlepszy pomysł bo w niektórych miejscach jednak chciałbym mieć ten fragment. Na razie zadowolę się tym rozwiązaniem ale będę musiał wrócić do tematu. Może da się stworzyć własny parametr w stylu FlushBottom, ktory zmieniałby wysokosc obszaru ktory mi nie pasuje ale tylko dla strony dla której zastosuję ten parametr? Nie mam jednak pojęcia jak to zrobić, jeśli w ogóle można.