PDA

Zobacz pełną wersję : Wczytywanie grafiki na serwer przez użytkownika



Chomu
29-01-2012, 12:59
Poszukuję jakiegoś dodatku, który umożliwiłby użytkownikowi wczytanie grafiki na serwer.
Tak, żeby po zalogowaniu mógł np wybrać z menu "Wczytaj grafikę" i tak żeby w folderze "images" mógł sobie wybrać dowolną kategorię. Chodzi mi o to, żebym np ustawił tą opcję dla adminów, ponieważ chcę dać opcję wrzucania zdjęc koledze, tylko żeby było to łatwiejsze w obsłudze, bo przez np przez ftp chyba nie za bardzo by umiał.
Admiror Gallery ma opcję utworzenia takiej ładowarki zdjęć, ale jak chcę tam wybrać folder, to się nie da, po prostu jak klikam na dany folder, to się nie chce otworzyć.
Dodam, ze chciałbym, żeby dało się wrzucić kilka zdjęć na raz, ponieważ będzie musiał wrzucać więcej zdjęć.
Edit.
Zapomniałem o standardowej mozliwości wczytywania plików na serwer, która znajduje się pod edytorem, ale jeśli ktoś zna lepsze rozwiązania to posze o pomoc.

zwiastun
29-01-2012, 13:06
Dla administratorów nie jest Ci potrzebne żadne rozszerzenie. Mogą wczytywać grafiki do katalogu /images na zapleczu za pomocą komponentu Media (Witryna -> Media)

Chomu
29-01-2012, 13:10
Tak, ale zalezy mi na tym, zeby dało się wrzucać kilka zdjęć na raz i jeśli to możliwe to żeby to było mozliwe na stronie bez logowania się do panelu.

zwiastun
29-01-2012, 13:23
Jakimś rozwiązaniem może być ten dodatek: http://wiki.joomla.pl/index.php/Jsmallfib_%E2%80%93_zarz%C4%85dzanie_plikami
Skoro to administratorzy, to w czym problem? Komponent Media umożliwia wczytywanie wsadowe.

Chomu
29-01-2012, 13:37
Może głupie pytanie, ale nie wiem jak użyć tego dodatku, opublikowałem go tylko nie wiem co teraz zrobic.
Gdzie muszę umeiścić znacznik
{jsmallfib[własna_nazwa_folderu]}?

zwiastun
29-01-2012, 14:04
Masz to napisane we wstępie artykułu:

Głównym celem zastosowania dodatku jest możliwość publikacji menedżera plików w dowolnym artykule, dzięki wykorzystaniu standardowego znacznika dodatku.

Chomu
29-01-2012, 15:11
A, to już wolę tą standardową opcję.