PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisanie szablonu do artykułu.



Quantoo
29-01-2012, 15:04
Dzień dobry, po krótce postaram się napisać z czym sobie nie radzę i może ktoś z forum pomoże.
Mam w stylach szablonu 2 ustawienia 1 szablonu. 1 - ze slideshow i kopie z wyłączonym slideshow. Po przypisaniu do menu jednego stylu szablonu i kategorii (screen1) strona wyświetla się w taki sposób (screen2) i to jest dla mnie ok. Natomiast po kliknięciu w artykuł, chciałbym żeby kolejna strona otwierała się już z szablonu z wyłaczonym sildeshow. Bardzo proszę o informacji jak rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam
Quantoo

49854986

coliberek1
29-01-2012, 17:27
Hej,
myślę że najprościej by było, zamiast kombinować w sferze szablonów, wejść w Rozszerzenia>>Moduły , wejść w moduł odpowiedzialny za Slideshow i przypisać go do jednej pozycji menu. Czyli podstrony gdzie ten szablon ma się pojawić (np. home).
Pozdrawiam
Gosia

Quantoo
29-01-2012, 19:39
Hej,
dzięki za podpowiedź, ale czy to nie będzię ten sam efekt? I lista artykułów i potem szczegółowe przepisy sa w tym samym menu, więc chyba to nie zadziała.
Pozdrawiam
Quantoo

coliberek1
29-01-2012, 20:24
Jak w menu , poszczególne przepisy są jako wsuwane lub rozwijane "podpozycje" głównego odnośnika menu, w którym ma być slideshow to faktycznie nie zadziała. Choc na upartego jest sposób jak to rozwiązać.

A slideshow ma być tylko na jednej podstronie czy na kilku? Np jako nagłówek dla określonej strony tytułowej kategorii.

I pytanie to Joomla 1.5 czy 1.7 ?
:)

Quantoo
29-01-2012, 20:30
Joomla 1.7
Slideshow ma byc na kilku właśnie jako ilustracja/nagłówek określonej strony tytułowej kategorii. Poźniej ma zniknąć.

Quantoo

coliberek1
29-01-2012, 20:51
Pomimo, że Joomla 1.7 ma zdecydowanie bardziej zaawansowaną obsługę przypisawania modułów do pozycji menu, jednak faktycznie w takim wypadku to nie wystarczy. Początkowo myślałam, ze moze chodzi tylko o stronę główną.

Sprawę niewątpliwie rozwiąże Advanced Module Manager do pobrania ze strony twórcy tutaj (http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager)
Tylko uważaj .... - UZALEŻNIA :):):)

A wracając do powagi sprawy: jak zainstalujesz to w dziale modułów pojawią się nowe ikonki a także po prawej stronie cały szereg parametrów do ustawienia dla każdego modułu.

Tu właśnie, po przeanalizowaniu po kolei wszystkich funkcji będziesz mógł wybrać że moduł ma się pojawic tylko na danej pozycji menu, bez artykułów (zawartości kategorii)

a_m
29-01-2012, 20:54
http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/modules-management/10307, to powinno załatwić sprawę

coliberek1
29-01-2012, 20:58
Hej a_m :)

chyba to właśnie Ty pokazałeś mi to cudo jakiś czas temu. Od tego dnia to jedno z moich ulubionych i najważniejszych rozszerzeń dla Joomla. Dziękuję.

Pozdrawiam
Gosia

wini74
29-01-2012, 23:03
to ja mam wielką prośbę o naprowadzenie na instrukcję tego cudownego modułu
bo mnie strasznie zaciekawił

pozdrawiam