PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena: Infinite redirect loop & No navigation was found for menu item



Morlokus
30-01-2012, 17:14
Witam!
Przychodzi taki czas z życiu admina, że się na czymś wyłoży i ni hu hu alej nie ruszy :blink:
Od kilku tygodni walczę bez skutku z jedną przypadłością... mianowicie na forum kunena gdy wejdę w jakikolwiek temat wyskakuje mi takie badziewie:

Please check your Joomla menus: Infinite redirect loop detected in /forum/24-orodki-adopcyjne-dmd.html
Kunena Menu is missing: No navigation was found for menu item /forum (ItemID=92). See our documentation on how to create customised menus (link) (http://docs.kunena.org/index.php/Customised_menus).
Link nie wiele tłumaczy (albo mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :p)
Wyłączenie manu w modułach powoduje że zostaje tylko "Please check your Joomla menus..."
Jest to Kunena 1.7 na Joomla! 1.5.25
4992
Dr Google nic nie mówi a i na naszym Joomlowym forum nic pomocnego nie udało mi się wyszukać :zagubiony:

seba.adm
30-01-2012, 18:06
Witam.

Spróbuj takiego rozwiązania.
1. W projektancie pozycji menu:


usuń wszystkie linki prowadzące do forum,
usuń całe menu Kunena
wyczyść kosz

2. Przejdź do Kuneny i tam skorzystaj z ikony Utwórz menu

Nie daje 100% gwarancji że to pomoże rozwiązać problem, ale zawsze warto spróbować :)

Morlokus
30-01-2012, 19:18
Dzięki!
Pomogło i nie pomogło, dzięki tej operacji udało mi zorientować, że problem tkwi w zwykłym menu, wszystko działa poprawnie gdy na stronie nie ma linku do forum. Jak tylko stworzę link do forum błąd się pojawia.
Spróbowałem zatem zamiast Łącza wewnętrznego > Kunena obejść to poprzez Łącze zewnętrze. Niestety przy takim obejściu problemu po wybraniu tematu z forum mam błąd 404 :/
No witki mi opadają...

seba.adm
30-01-2012, 19:22
Zamiast łącza wewnętrznego / zewnętrznego skorzystaj z opcji Alias pozycji menu, i tutaj wskazuj na pozycje z Menu Kuneny.

Morlokus
30-01-2012, 19:45
YES!! :D
Seba jesteś Wielki!!! :up:
Ale co za badziewie, nigdy się z tym nie spodlałem... ale zawsze jest ten pierwszy raz... ;)