PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla na Debian 6



mieszko
30-01-2012, 20:21
Witam

Zaistalowałem Joomle 2.5 na Debianie 6 z jajkiem 2.6.32-5-686 wersja jest w anglojęzyczna, są paczki z językiem Polskim w sieci ale jak dobrze patrzę to dla Joomli stawianej pod systemami Windows jeśli się mylę to poprawcie proszę.

Jak spolonizować Joomle 2.5 pod moim system?

Dziękuje za pomoc.

neo_fox
30-01-2012, 20:49
Polskim w sieci ale jak dobrze patrzę to dla Joomli stawianej pod systemami Windows

Tak się zastanawiam i zastanawiam i dojść do tego nie mogę ... skąd taki wniosek.
I tak na marginesie; jeśli cokolwiek w Joomla! byłoby w jakikolwiek sposób zależne od systemu operacyjnego to raczej byłoby bardziej kompatybilne z systemami Linux niż Windows.
Z oczywistych przyczyn.

mieszko
30-01-2012, 21:31
ok

Zgadzam się z przedmówcą i popieram zdanie i opinie, tylko jak spolszczyć Joomle 2,5 pod systemem Linux?
Dziwne że nie mogę dograć tego PL albo źle to robię dlatego założyłem ten post :-)

Hej

MagicWawa
30-01-2012, 23:19
Najłatwiej jest ściągnąć paczkę PL do Joomla 2.5 i zainstalować tak, jak wszystkie rozszerzenia. Ale najpierw udaj się na wiki i przeczytaj wszystko, co napisano dla początkujących, bo podstawy podstaw nie są do tłumaczenia na forum. Przynajmniej tak mi się obiło o oczy w innych postach.

zwiastun
30-01-2012, 23:37
@mieszko: co to znaczy: "nie mogę dograć"? Co robisz? Na czym polega problem?

mieszko
31-01-2012, 00:24
@zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun):
To znaczy nie wiem czy dobrze przeprowadzam polonizację Joomli w wersji 2,5 na Debian 6 pod jajkiem jakie podałem na początku postu:

pobrałem z sieci polskie tłumaczenie pl-PL_joomla_lang_full_2.5.zip i standardowo próbuję zainstalować to przez interfejs www Joomali czyli poprzez doinstalowywanie pakietów jakie jest dostępne w Joomli i dostaje monit jak poniżej:



Warning: Failed to move file!
Unknown Archive type


W czym robię błąd?

Dzięki za pomoc...

---------- Post dodany o 09:24 ---------- Poprzedni post był o 09:15 ----------

ok

@MagicWawa (http://forum.joomla.pl/member.php?20147-MagicWawa):
Podstawy to wyczytałem instalację w wersji anglojęzycznej wyknałem bez problemów, właśnie instalacja w sposób jaki napisałeś nie daje pomyslnych wyników...

Może pobieram złą paczkę do instalacji jak wiecie jaka jest poprawna to dajcie linka do niej będe wdzięczny.
hej

palyga007
31-01-2012, 00:43
Coś Ty się tak tego jajeczka przyczepił? :)

To nie ma żadnego znaczenia, uwierz mi.


Warning: Failed to move file!

Twój problem, to zapewne problem własności plików/katalogów.
Sprawdź co masz w info o systemie. Czy wszystkie prawa wszystkich plików/katalogów "świecą" na zielono?

mieszko
31-01-2012, 00:49
Witam

Słuchaj pisze o systemie na jakim to robie bo za kazdym razem jak się pisze on systemie linux to padaj zbędne pytania a jaki a na jakim jarze itp... co działa na mnie jak płachta na byka tak więc takie informacje ujmuje w sowich postach wiem że to nie ma znaczenia w moim przypadku ;-)

A co do praw dostępu nadałem już "777" czyli pełne dla wszystkich i nic nie pomogło

Jakieś inne pomysły i propozycje rozwiązania?

palyga007
31-01-2012, 00:56
Ale czy w Joomla! wszytko "świeci" na zielono?

mieszko
31-01-2012, 01:05
pliki tak świecą na zielono w każdym katalogu

palyga007
31-01-2012, 01:08
masz to gdzieś zdalnie czy lokalnie?

mieszko
31-01-2012, 03:57
mam lokalnie

---------- Post dodany o 12:57 ---------- Poprzedni post był o 11:18 ----------

ok
Zrobiłem wszystko i działa, zainstalowałem sobie Joomle na stacji z Win XP instalacja jak i spolszczenie poszło bez pronblemu następnie zobiłem to samo na stacji z moim Linuxem i wkoncu zagrało.

Wiem w czym robiłem błąd spolszczenie zawierało się w arhiwum .*zip i w sobie jeszcze ma dwa podarchwila i plik *xml. ja to niepotrzebnie rozpakowałem i w tym był błąd.

Dziękuje za udział w moim temacie i do usłyszenia przy następnych zapytaniach...

trzepiz
31-01-2012, 08:31
Dziękuje za udział w moim temacie i do usłyszenia przy następnych zapytaniach...
Również dziękujemy .. Temat zamykam.