PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja do 2.5



marcin690
30-01-2012, 22:02
Witam ;)
chcę zaktualizować moją stronę (helpforpets.pl) do joomla 2.5 ale wyskoczył mi komunikat :
W pliku konfiguracyjnym PHP wyłączono opcję allow_url_fopen. Aby korzystać z automatycznej aktualizacji, ta opcja musi być włączona
Gdzie włączyć tą opcję ? dodam że używam hostingu 1&1

Tak trochę od tematu, czy w ogóle aktualizować ? na forum pojawiło się wiele wątków z błędami po aktualizacji nie chciał bym być następny

robakx1
31-01-2012, 01:28
Na początek zrób kopię strony www łącznie z bazą.

Zdaje mi się że zmienisz to w php.ini w głównym katalogu Joomli.

allow_url_fopen = On

Możesz również zaktualizować Joomlę poprzez wgranie aktualizacji przez FTP i później wykonać aktualizację bazy

marcin690
31-01-2012, 14:11
dzięki za odpowiedź ale w katalogu nie ma takiego pliku

zwiastun
31-01-2012, 15:23
Ustawienia PHP leżą w gestii administratorów, a nie użytkowników serwerów. Administratorzy serwerów umożliwiają dokonanie lokalnej zmiany niektórych ustawień za pomocą plików .htaccess lub php.ini. Informacje na ten temat są na wiki.

trzepiz
31-01-2012, 15:58
dzięki za odpowiedź ale w katalogu nie ma takiego pliku

I słusznie, że nie ma. Bo obecne ustawienia PHP twojego hostingu są "sterowane" z głownych ustawień serwera. Możesz jednak spróbować zmienić niektóre ustawienia "narzucone" przez serwer wgrywając swój plik php.ini do katalogu z Joomla i do katalogu /administrator

utwórz sobie na swoim komputerze plik o nazwie php.ini a w nim umieść taką linię :

[PHP]
allow_url_fopen = On


Przykładowy plik: (załącznik)
4995

marcin690
31-01-2012, 16:49
niestety nie działa ale zaktualizowałem ręcznie ;)

trzepiz
31-01-2012, 17:37
dowiedziałem się, że na 1and1 zmian możesz dokonać przez plik .htaccess

powinno to wyglądać tak:

php_value allow_url_fopen 1
lub

php_value allow_url_fopen On

Podobnie z innymi zmiennymi --> http://www.php.net/manual/en/configuration.changes.php