PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie tytułu na stałe



decia
31-01-2012, 13:43
Witam mam problem z tytułem artykułu, który chciałbym ukryć.
Jak zrobić to normalnie wiem czyli menu ustawienie artykułu ukryj tytuł itd.
Oczywiście działa mi i nie widać tytułu.
Jednak pojawia sie problem gdy zaloguję się od frontu z uprawnieniami administratora lub edytora itp. - czyli z wiekszymi niż zwykły register.
w Takim przypadku pokazuje mi tytuł a co najgorsze ten sam tytuł pokazuje mi w formatce do drukowania czego chiałbym uniknąć.

Dla wyjaśnienia napiszę do czego mi jest to potrzebne.

Na stronie jest wzór jakiegoś tam dokumentu tzw gotowiec z większą częścią tekstu z wykropkowanymi niektórymi cżęściami np data, nazwisko autora i jeszcze kilka innych.
Osoba z odpowiednimi uprawnieniami loguje się na stronie.
Wchodzi w edycję artykułu (czyli uzupełnia sobie druk - gotowiec np wpisujac odpowiednią datę) zapisuje go i che wydrukować - klika w ikonkę drukarki i jest wszystko pięknie tylko dokument nie zaczyna się np danymi osoby w prawym górnym rogu - ponieważ nad tym widać tytuł.
Oczywiście można to ominąć czyli zapisać, wylogować się i przy ustawieniu publicznego dostepu wejsc w artykuł kliknąc ikonkę drukuj - i wtedy już w podgladzie wydruku a co za tym idzie w samym wydruku nie ma tytułu artykułu.

Jest to rozwiązanie pod górę i niewygodne dla potencjalnego użytkownika logowanie i wylogowywanie sie ciągłe.

Dlatego moje pytanie brzmi - jak na stałe wywalić pokazujący się tytuł z artykułu i wydruku????


Używam Joomla 2.5

PeFik
31-01-2012, 17:59
...css?

zwiastun
31-01-2012, 19:13
Koncept chyba niezbyt przemyślany. Jeśli chcesz użytkownikom dostarczyć wzór jakiegokolwiek dokumentu z "polami" do wypełnienia, to dodaj załączniki w formatach ODT, DOC, PDF - każdy skorzysta z wybranego, wedle swoich preferencji i posiadanego oprogramowania. Drukowanie formularza ze strony internetowej to zły pomysł, bo trzeba umieć napisać odpowiedni arkusz stylów dla drukarki, a i tak nie uzyska się zadowalających efektów w każdym rpzypadku.