PDA

Zobacz pełną wersję : FIrebug i alternatywy, przeszukiwanie kodu strony



iopi
01-02-2012, 07:46
CZym sprawdzacie kod strony, np css
firebug używałem do tej pory lecz przy dynaminczych stronach tam gdzie zmieniaja się zdjecia np.
kod mi skacze i nie jestem w stanie tego zatrzymac a co za tym idzie zlokalizować.
Poza tym jak rozwiazać problem by pokazywał w ktorym pliku jest dany fragment kodu. Nie zawsze pokazuj, może to wynikać z kompresji strony chyba.
Czy jest jakieś alternatywne narzedzie lub rozwiazanie na badanie kodu ?

iopi
15-02-2013, 12:42
Panowie i panie odświeżam temat może ktoś podpowie.... bo problem nadal jest czasem

nie widzę całego kodu pod joomla 2.5 badam firebugiem

zwiastun
15-02-2013, 12:50
1. Nie ma narzędzi, które na stronie pokazują lokalizacje tego typu kodu. Kod skompresowany i scalony jet tak właśnie przesyłany do przegladarki.
2. Na serwerze lokalnym dotarcie do kodu źrodłowego ułatwia Dreamweaver

iopi
15-02-2013, 13:03
czyli poza lokalnym serwerem, innej opcji nie ma, aby odszukać skąd pochodzi dany fragment kodu ?
Strona ma wył. kompresje.


Pozdrawiam

zwiastun
15-02-2013, 13:04
Ja przynajmniej nie znam sposobu.

iopi
15-02-2013, 13:19
To co zrobilibyście w nastepujacym przypadku,

<div id="gkRegister">*¶*·*·*·*·*·*·
<h2>Registration</h2>


*¶*→
<form id="member-registration" class="form-validate" method="post" action="/index.php/zarejestruj?task=registration.register">

*¶*·*·*·*·

</div>

*·*·*·*·*¶

chciałbym przetłumaczyć nagłowek <h2>Registration</h2> oczywiście zaglądałem na forum gavick, gdzie odsyłają do odpowiedniego pliku odpowedzialnego za tłumaczenie danego modułu(dodatku), ale w owym pliku nie ma labelu, do tego. Nie wiem gdzie tego szukać, wpadłem na pomysł by odnaleźć wszystkie pliki z rozrzerzeniem .ini (oczywiście w katalogu strony na serwerze) i wyedytować je i szukać.. "ręcznnie" tego słowa - wyrażenia, macie inne pomysły ?

zwiastun
15-02-2013, 13:29
Jaki to dodatek?

iopi
15-02-2013, 13:39
gkRegister, tak jak tam widać w kodzie, lub mod_gk_register

zwiastun
15-02-2013, 14:02
Możesz pokazać stronę, w module Gavicka nie ma takiego napisu

iopi
15-02-2013, 14:14
Poszło na PW

zwiastun
15-02-2013, 14:35
Nie jest to tekst umieszczony w szablonie? w mod_gk_register kod rozpoczyna się od <div class="gkRegistration">

iopi
15-02-2013, 14:49
o tym nie pomyślałem, wogóle się jeszcze z taką praktyką nie spotkałem... tak się robi wogóle ?

Presta
15-02-2013, 14:49
Może narzędzie: Agent Ransack przyda się do przeszukiwania treści w plikach ... korzystam z niego jak dostaje głupawki.

zwiastun
15-02-2013, 14:50
Nie mam tego szablonu. Nie wiem, czy nie ma w nim np. nadpisanego widoku strony rejestracji.

iopi
15-02-2013, 15:02
zwaistun a możesz jaśniej...jak może wyglądać nadpisanie widoku strony rejestracji, jakim plikiem

z kodu strony nic nie wynika, są odnośniki do plików css, ale tam nie znalazłem słowa Registration

zwiastun
15-02-2013, 15:11
katalog szablonu/html
o nadpisywaniu szablonem - zobacz na wiki
przeszukaj katalog szablonu na ciąg gkRegister

iopi
15-02-2013, 15:38
Przeszukałem katalog szablonu na ciąg gkRegister i znalazło wcześniej szukałem ciągiem "Registration" też znalazło pomógł program oczywiście Agent Ransack. dziękuje Presta (http://forum.joomla.pl/member.php?55999-Presta) za podpowiedź, Zwiastun tobie jak zwykle jestem wdzięczny za poświęcony czas, cierpliwość i zaangażowanie.

Problem został rozwiązany, Agent zostaje na dysku, przydatne narzędzie.
Takie o to ciekawostki w szablonach bywają że są nadpisywane, plikami dodatkowymi.

fragment kodu:

<div class="registration<?php echo $this->pageclass_sfx?>">
<?php if ($this->params->get('show_page_heading')) : ?>
<h1><?php echo $this->escape($this->params->get('page_heading')); ?></h1>
<?php endif; ?>
<div id="gkRegister">
<h2>Rejestracja</h2>
<form id="member-registration" action="<?php echo JRoute::_('index.php?option=com_users&task=registration.register'); ?>" method="post" class="form-validate">

Pierwszy raz takie coś widzę, ale nie mam wielkiego doświadczenia. Zagwózdka dnia... ide od tego komputera...

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za zainteresowanie