PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja do joomla 2.5 - Strona padła !



radkoo
01-02-2012, 17:24
Witam
W joomli 1.7.4 próbowałem dokonać aktualizacji na wersję 2.5 przez instalację z katalogu tymczasowego. Wszystko przebiegało normalnie, niestety tylko pozornie...
Oto co ujrzałem:

Warning: require_once(/home/ccc/public_html/art/libraries/cms.php) [function.require-once (http://artystyczny-margines.pl/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ccc/public_html/art/administrator/includes/framework.php on line 41

Fatal error: require_once() [function.require (http://artystyczny-margines.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required '/home/ccc/public_html/art/libraries/cms.php' (include_path='.') in /home/ccc/public_html/art/administrator/includes/framework.php on line 41

ktos miał już taki problem albo czy ktoś wie jak sie pozbyc tego ?
Pomóżcie !

strona
http://artystyczny-margines.pl

kodhtml
06-02-2012, 10:35
Wszystko zależy w w którym momencie wystąpił problem. Być może brakuje tylko plików, ale może również konieczna będzie aktualizacja bazy. W pierwszej kolejności zrób kopię obecnej niedziałającej strony wraz z bazą danych. Następnie możesz spróbować ręcznie przekopiować pliki z paczki 2.5.0 upgrade i jeżeli uda Ci się uruchomić stronę, zaloguj się do panelu adm. i spróbuj naprawić bazę danych poprzez "rozszerzenia -> instalacje -> baza danych -> napraw".

radkoo
06-02-2012, 17:08
Dziękuje za odpowiedź. Spróbuję tak jak napisałeś ale mam pytanie jeszcze jedno... Mianowicie czy wersja PHP ma tutaj kluczowe znaczenie bo na moim serwerze jest wersja PHP 5.2.13 a zalecana wersja dla J 2.5 jest nieco wyższa ...?

kodhtml
06-02-2012, 17:35
Teoretycznie mogły wystąpić problemy z aktualizacją, choć w Twoim przypadku może to być również kwestia praw dostępu do plików. Jak przeprowadzałeś instalację z katalogu tymczasowego? Osobiście testowałem działanie J2.5 na 5.2.11 oraz 5.3.8 i miałem problemy na wersji 5.2 z aktualizacją Joomli z 2.5.0 do 2.5.1 za pomocą Rozszerzenia->Instalacje->Aktualizacje, natomiast na wersji 5.3 aktualizacja ta przebiegła bezproblemowo. Za to na obu wersjach PHP aktualizacja poprzez paczkę aktualizacyjną (Rozszerzenia->Instalacje) przebiegła bezproblemowo. Zaznaczam, że nie wgłębiałem się w temat i to również mogło mieć związek z samymi ustawieniami PHP a nie wersją.

zwiastun
06-02-2012, 18:15
Są trzy metody aktualizacji. Zgłaszanie "problemów" na Forum ma sens, jeśli się wyczerpało możliwości oferowane przez te trzy metody. Nigdzie nie jest napisane, że automatyczna aktualziacjka uda sie każdemu, zawsze i wszędzie. Wręcz przeciwnie. Jeśli nie powiedzie się aktualizacja, należy skorzystać z możliwości drugiej - instalacji łątki aktualizującej (instaluje się tak samo, jak każde rozszerzenie). A jeśłi i to się nie powiedzie, pozostaje aktualizacja ręczna. Wszystkie metody są opisane w instrukcji.
Oczywiście, można dochodzić, dlaczego nie powiodła się aktualizacja automatyczna, ale to już inna kwestia.