PDA

Zobacz pełną wersję : podwójny kod Gogle Analytics - problem



marcin55
01-02-2012, 21:00
witajcie,
zainstalowałem Big Shot. Ale po wklejeniu swojego kodu UA-......... i po poglądnięciu kodu witryny zobaczyłem swój prawidłowy kod GoogleAnalytics ale także i inny-obcy.
Zaułważyłem go już wcześniej, ale sądziłem, że po ustawieniu własnego tamten zniknie a nie znikł. Co z tym zrobić? Gdzie usunąć tamten kod UA-........?
Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

trzepiz
02-02-2012, 08:35
Sądzę, że nie ma to nic wspólnego z pluginem BIGSHOT Google Analytics. Odinstaluj ten plugin i zobacz czy w kodzie nadal będzie jakiś skrypt od Google Analytics ...

Na przyszłość podawaj więcej informacji (jaka wersja Joomla!, jaki hosting, adres do strony www)

marcin55
02-02-2012, 08:50
dzięki za odpowiedź, ale tak jak pisałem wcześniej, jeszcze przed zainstalowaniem bigshot'a widziałem obcy kod google analytics.
Mam joomlę 1.7.3, host na kei, a na razie nie ma się co chwalić stroną bo mało na niej jest.

trzepiz
02-02-2012, 08:54
To szukaj kodu w szablonie lub w jakimś innym pluginie. A może kei coś "dokleja" ??

marcin55
02-02-2012, 09:47
ok, poszukam, a kei nie dokleja, mam u nich kilka stron i jest ok.
pozdr

---------- Post dodany o 09:47 ---------- Poprzedni post był o 09:10 ----------

znalazłem,
pewnie się komuś to przyda, to piszę jak jest!!!
Domyślny kod Google Analytics UA-........... zmienia się w domyślnym szablonie template, Template Manager u mnie oznaczona jako MASTER.
Potem w Funkcjach na samym dole jest ustawienie
Google Analytics.
Poradziłem sobie sam :):):)

trzepiz (http://forum.joomla.pl/member.php?1878-trzepiz) , dziękuję za zainteresowanie

Marx07
16-03-2012, 10:26
Witam serdecznie użytkowników forum.
Jestem baaaardzo początkujący. Nie chcę zakładać nowego postu podepnę się pod ten.
Jak szybko pokazują się wyniki statystyk w komponencie AG Google Analytics po zainstalowaniu?
Mam wrażenie, że nie działa to prawidłowo u mnie.
Mam wersję joomla 1.5.23
W trakcie instalowania miałem problem i pokazywał mi się komunikat:
Error: getReport() failed to get a valid XML from Google Analytics API service

Jako GA Website Profile ID wpisywałem pierwszy numer który pokazywał się w pasku (nr strony w google).
Komunikat zniknął jak wpisałem trzeci numer.Tylko nie wiem czy to było dobre rozwiązanie. Komponent nie pokazuje żadnych błędów. Widzę również poprawny numer strony w google w komponencie.A ten trzeci nr widoczny jest jako nr profilu w google anlaytics.Mam nadzieję, że mocno nie namieszałem.Pozdrawiam

Właśnie zauważyłem, że zamieściłem post nie w tym dziale co trzeba bo w j 1.6 mam nadzieję, że admin mi wybaczy ten błąd.