PDA

Zobacz pełną wersję : aiContact - brak Captcha i inych pól



enrick27
02-02-2012, 20:33
Witam,

co może być przyczyną, że na stronie witryny na której zainstalowany jest komponent aiContactSafe (http://www.rolety-kamir.pl/administrator/index.php?option=com_aicontactsafe) brakuje Captcha i inych pól np. o obowiązkowym wypełnieniu pola, udanym wysłaniu. Proszę o pomoc.

seba.adm
02-02-2012, 20:44
Witam.

1. Która wersja komponentu aiContactSafe?
2. Sprawdź czy w ustawieniach profilu użytkownika (Komponenty->aiContactSafe->Profile) masz włączona obsługę Captacha. Dwie podstawowe opcje ustawień:

Ochrona przed spamem (captcha)
Jaki CAPTCHA chcesz stosować

3. Na podanej przez Ciebie stronie w foemularzu kontaktowym jest informacja o obowiązku wypełnienia pól wymaganych - Fields marked with * are required. Treść tej informacji możesz zmienić w ustawieniach profilu - opcja Komunikat o obowiązkowym wypełnieniu pola

enrick27
03-02-2012, 10:16
1. Gdy pisałem poprzedni miałem aiContactSafe v 2.0.16 beta20, przeinstalowałem teraz na 2.0.15.stable i nic nie pomogło :(
2. Mam włączoną obsługę Captcha na "zawsze" i "własny", mam nawet utworzony swój profil, bo czytałem na forum, że tak trzeba

Problem w tym, że po pierwsze formularz nie generuje Captcha, po drugie nie generuje info udanym/nieudanym wysłaniu, po trzecie nawet, gdy wyłączę Captcha i po wypełnieniu wszystkich pól to poczta i tak mi nie dochodzi. W tej chwili mam włączony Captcha i zamiast niego mam brak obrazka. Podaję link http://www.rolety-kamir.pl/kontakt.html.
Wydaje mi się, że problem leży albo w konflikcie skryptów lub praw dostępu. Na innych stronach aiContactSafe działa mi prawidłowo, ale one są na serwerach innej firmy.

alex51
04-02-2012, 07:39
Proszę sprawdzić wygląd i działanie formularza kontaktowego na innym szablonie, najlepiej na jednym z fabrycznych, dostarczonych w instalce Joomla!. Jeśli tam będzie dobrze, to wina może leżeć po stronie szablonu Mega Tech. Sprawdzę ten szablon jak go pobiorę.

enrick27
04-02-2012, 11:04
Sprawdziłem na JA_purity i aiContactSafe zachowuje się tak samo. Zapomniałem dodać, że nie działa także standardowy komponent Kontakt (nie wysyła wiadomości, tak jakby był martwy)

alex51
04-02-2012, 12:20
Pobrałem i zainstalowałem szablon na czystej instalacji Joomla! 1.5.25. Zainstalowałem komponent aiContactSafe i nie stwierdziłem w jego działaniu żadnych problemów. Podejrzewać można, że Twój problem może być związany z niewłaściwym działaniem samego systemu Joomla! i nadpisanie plików systemowych może być pomocne w usunięciu problemu.
Przy okazji warto zastanowić się nad migracją na nowszą wersje Joomla! 2.5.1.

enrick27
04-02-2012, 12:28
Dziękuję za pomoc. Będę się starać w ten sposób rozwiązać ten problem.

Jdwind
04-02-2012, 14:24
Dzisiaj wydali aktualizację do finalnej wersji 2.0.16 aicontactsafe (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901).

wojciech_p
21-06-2012, 22:23
Czy udało się rozwiązać problem? Mam podobne objawy.

enrick27
21-06-2012, 22:37
Niestety nie.