PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły nie zachowują formy



frater
02-02-2012, 21:49
Witam
Własnie zainstalowałem Joomla 2.5 i wziąłem się za napisanie pierwszego artykułu na stronie. Po skończeniu za pomocą edytora Tiny ładnie go sformatowałem, pogrubiłem ważne fragmenty teksu, porobiłem akapity itd. Po zapisaniu i sprawdzeniu na stronie wyświetlił się ten tekst, ale napisany ciurkiem zupełnie bez zachowania akapitów, pogrubień itp. Stwierdziłem więc ze może to wina edytora, więc ręcznie ozdobiłem tekst tagami html i to co mi wyszło wrzuciem do source code. W podglądzie wyglądało dobrze, jednak po zapisaniu - znowu to samo, tekst napisany ciurkiem bez żadnego tagu. Wróciłem więc do zaplecza, otworzyłem patrze na artykuł, który jak się okazuje też stracił wszystkie tagi... Co się dzieje?
Proszę o pomoc

seba.adm
02-02-2012, 22:04
Witam.

PA -> Witryna -> Konfiguracja globalna -> Filtrowanie tekstu - ustaw właściwe filtry dla grup użytkowników.

frater
02-02-2012, 22:12
w konfiguracji globalnej nie mam takiego czegoś jak "Filtrowanie tekstu". W jakiej to widzisz zakładce?

seba.adm
02-02-2012, 22:15
Filtrowanie tekstu jest ostatnią zakładką konfiguracji globalnej.

frater
02-02-2012, 22:20
Nie mam takiej, za to mam zakładkę "Uprawnienia" i to chyba o nią chodzi. Jednak mam tam do ustawienia:

Logowanie w witrynie Logowanie na zaplecze
Logowanie do wyłączonej witryny
Pełna kontrola
Dostęp do komponentu
Tworzenie
Usuwanie
Poprawianie
Zmiana stanu

I żadna nie wydaje mi się powiązana z moim problem z artykułem

seba.adm
02-02-2012, 22:27
Jeżeli nie widzisz opcji Filtrowanie tekstu w konfiguracji globalnej, sugeruję raz jeszcze powtórzyć instalację Joomla!.

frater
02-02-2012, 22:32
w konfiguracji globalnej zakładki widzę tylko 4

Witryna
System
Serwer
Uprawnienia


Joomla 2.5 - Proces instalacji zakończony pomyślnie