PDA

Zobacz pełną wersję : Przewija;ne artykuły bez przemieszczania menu



Alone in The Dark
02-02-2012, 21:49
Witam
Poszukuje dodatku do joomla obojętna która wersja, który pozwoliłby na przewijanie artykułu bez ruszania pozacji menu. Ma to być na zasadzie strony http://www.neptunhotel.pl/#/restauracja/ala_carte_w_restauracji_salacja

Dodatek może być darmowy jak i płatny. Po prostu potrzebuję takiej funkcjonalności.

nikszal
02-02-2012, 22:01
Chyba zauważyłeś, że ta strona jest zrobiona we flashu?

naszemiasto
02-02-2012, 22:03
wystarczy w odpowiednim miejscu w css swojego szablonu wstawić height:tu żądana wysokość w px; overflow:auto;

Alone in The Dark
02-02-2012, 22:13
nikszal (http://forum.joomla.pl/member.php?2532-nikszal), oczywiście że zauważyłem, lecz nie wierzę że nie da się czegoś takiego zrobić.
naszemiasto (http://forum.joomla.pl/member.php?20993-naszemiasto), czy mógłbyś trochę bardziej naprowadzić mnie gdzie tego szukać? Jak dobrze rozumiem to mam ustawić ogólną wysokość szablonu powiedzmy na 600px. Czy wtedy menu zostanie cały czas na miejscu, a artykuły będę mógł przewijać? Wybaczcie jak zadaje głupie pytania. Człowiek uczy się przez całe życie, a teraz wypadło na to, że muszę nauczyć się tego a kompletnie nie mam koncepcji jak to zrobić.

nikszal
02-02-2012, 22:21
Możesz wykorzystać moduł Wpinacz, w ktrym mozna określić szerokość i wysokość okna oraz pojawianie się paska przewijania. Możesz stworzyć własny moduł wraz z innym niz standardowy pasekiem przewijania. Tu jest generator (http://www.programuj.com/scroll.php) paska.
Natomiast jeśli nie wiesz jak zmodernizować szablon, to bez adresu strony nic nie da się zrobić.

Alone in The Dark
02-02-2012, 22:28
Strona to
yuca.dhjs.vot.pl

Szablon jest wypuszczony z artisteera. Bawiłem się nieraz w przerabianie szablonów, ale nie wiem jak ten temat ugryźć niestety.

nikszal
02-02-2012, 22:33
Wrzuć jakiś dłuższy artykuł (lorem ipsum ble ble ble), bo nie zobaczę efektu.

a_m
02-02-2012, 22:34
Możesz wykorzystać moduł Wpinacz, w ktrym mozna określić szerokość i wysokość okna oraz pojawianie się paska przewijania. z każdym kontenerem można tak zrobić, jak napisał @naszemiasto to sprawa css, a nie dodatkowych badziewi, inna prawa - wystylizowanie suwaka

naszemiasto
02-02-2012, 22:35
chyba chodzi o div class="art-layout-cell art-content" - od tego bym zaczął testowanie

a_m
02-02-2012, 22:37
pobaw się zgonie z sugestią @naszemiasto

Alone in The Dark
02-02-2012, 22:41
Jak coś dłuższy artykuł znajduje się "nasze sale" -> "sala bankietowa".
w "konferencje" zrobiłem za pomaca wpinacza, ale musze dopracować w tym przypadku wyświetlanie samego artykułu. zaraz przejrzę template.css , może uda mi się znaleźć coś w rodzaju tego co zaproponował naszemiasto

a_m
02-02-2012, 22:49
no i super; nie pisz bloga tylko ucz się, próbuj

Alone in The Dark
02-02-2012, 22:53
Próbuję, ale bez większego skutku. css nie chce współpracować, jak edytuje toco podał nasze miasto to nic się nie zmiania. Chyba porócę do wpinacza, może lepiej powrócę do kombinowania z wpinaczem.

a_m
02-02-2012, 22:59
no to już jak lubisz; link do strony - masz?

naszemiasto
02-02-2012, 23:00
aby pobawić się css musiałbyś skorzystać z firebuga. Może to być też div class="art-layout-cell art-content" bądź też div class="art-post", przy którymś powinno zadziałać.
Na upartego to chyba nawet sam artykuł ująłbyś w diva z określoną wysokością i overflow i powinno zadziałac

Alone in The Dark
02-02-2012, 23:10
@naszemiasto
używam firebuga.
<div class="art-content-layout-row"> odpowiedzialny jest za artykuł, lecz po dodaniu linijki z wysokoscią i overflovem nic mi się nie zmienia.
@a_m, link do strony podałem kilka postów wcześniej.

@@

Pomyłka, odpowiada za to <div class="art-post-body">

Jeszcze zostałoby zablokowanie jakimś cudownym sposobem menu. Nie wiem czy jak to wszystko ścisnę to będzie ok, czy nie,trzeba znów dojść metodą prób i błędów.

nikszal
02-02-2012, 23:15
.art-post-body
{
position: relative;
padding: 10px;
max-height: XXXpx;
overflow:auto;
}

Alone in The Dark
03-02-2012, 00:41
No to teraz pytanie z innej beczki. Wszystko ładnie pięknie jest przewijane, ale... . Prawie się z kumplem zagryzłem przez inną rozdzielczość. ja miałem że wystaje mi poza okno, a u niego jest za mała. Spróbuję wypóścić templatke dobieraną dynamicznie do szerokości i może uda mi się to przekształcić na wysokość. Możecie znów dać podpowiedź

@@

Analogicznie nie da się bo przecież powróci do pierwotnych rozmiarów...
Bez Waszej pomocy sie nie obędzie

naszemiasto
03-02-2012, 11:04
na razie trudno coś powiedzieć- menu po lewej się nie świeci (jest miejsce więc chyba będzie w przyszłości?), a po prawej wygląda ok. Sprawdzałem na Mozilli 9.0.1 orza na IE 9. Może włącz po lewej menu, poustawiaj wszystko jak należy i będziemy sprawdzać i się zastanawiać

Alone in The Dark
03-02-2012, 17:01
Po lewej stronie menu wyświetla się po wejściu w "Nasze sale". Ogólnie chciałbym jak najbardziej odwzorować stronę http://www.neptunhotel.pl (http://www.neptunhotel.pl/), tylko że doł na stałe byłby rozwinięty. Jak na razie to tragicznie mi idzie. Powoli się zastanawiam czy w końcu nie posiąść wiedzy na temat robię szablonów od podstaw. To chyba jest to czas na to.

naszemiasto
03-02-2012, 17:18
nie chciałbym niepotrzebnie "rozdąć" tego wątku ale niepotrzebnie stosujesz w pozycjonowaniu diva position:fixed; Staraj się używać głównie: relative, ewentualnie jak już musisz to :absolute;
Będziesz miał mniej problemów.

Alone in The Dark
03-02-2012, 18:13
Temat już mnie powoli przerasta. Już powoli zaczynam się poddawać i zadzwoniłem nawet do templatki.com . Powiedzieli mi 400zl wraz z rozsuwanym menu tak jak jest na hotelneptun.pl Po prostu nic nie chce mnie słuchać. Może używam złych edytorów czy jak. Dreamwear coś ******y czy jak...

zwiastun
03-02-2012, 18:45
1. Dowiedziałeś się, ile kosztują wiedza i umiejętności.
2. Rozwiązanie otrzymałeś, pomyśl - czy "nic nie chce Cię słuchać", czy Ty nie chcesz słuchać.
To ie jest aż tak bardzo skomplikowane działanie, ale każdego, kto nie wie jak i nie potrafi, może przerastać. W związku z czym masz 3 możliwości:
a) rozważyć raz jeszcze, czy musisz mieć to "świecidełko", nie wszyscy mają żony z Hollywood, a żyją i podziwiają ich uroki
b) jeśli musisz, poćwicz na prostej stronce zrobionej w HTML, ucząc się określać wysokość bloku (pojemnika na treść) i korzystać z własności overflow. Nie ma tu żadnej "filozofii", na pewno niczego, co jest warte 2 stron postów na tym forum
c) skorzystać z oferty templatki.com lub innych profesjonalistów, którzy za stuknięcie młotkiem w odpowiednie miejsce na karoserii życzą sobie, ile życzą, bo wiedzą, gdzie stuknąć.

Alone in The Dark
03-02-2012, 19:39
@zwiastun, chyba na szybko czytałeś temat. Overflow udało mi się zrobić odpowiednio wczoraj. Teraz meczę się z umiejscowieniem elementów. Jeszcze próbuję posiąść odpowiednią wiedzę do stworzenia zamierzonej templatki, ale jak mi się nie uda to czy chce czy nie chce to będę musiał skorzystać z usług profesjonalisty.

zwiastun
03-02-2012, 20:34
No cóż, przyznaję, na szczęście dla Ciebie, nie czytałem po raz kolejny, bo otrzymałbyś ostrzeżenie za zaśmiecanie forum - jeden wątek, jeden temat. Forum to nie GG, gdzie sobie można uskuteczniać prywatne rozmówki. Ty bałaganisz, a mnie zwracasz uwagę :)