PDA

Zobacz pełną wersję : komponent do modyfikowania czcionek w szablonie?



Robert1724
02-02-2012, 23:09
zastanawia mnie czy istnieje komponent - możliwość modyfikacji czcionek w szablonie tak aby można dodawać wybrane...
na przykład bardzo podoba mi się Ubuntu+Condensed i nie wiem jak edytować ewentualny szablon Freemium aby dodać taką
czcionkę lub jakieś inne rozwiązanie które na to pozwoli.. ?

naszemiasto
02-02-2012, 23:39
za to efekty odpowiada css a nie komponent. Było o tym ostatnio na forum, choćby tu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?60377-Czcionki&highlight=czcionki+w+szablonie) ,poza tym w google jest sporo na ten temat

Robert1724
03-02-2012, 18:11
css i wszystko z nim związane znam (ogólnie) i z tytułu braku czasu nie chce być "człowiekiem od wszystkiego" - uczyć się następnych talentów - nasze polskie przekleństwo !
interesuje mnie czy jest możliwość wizualizacji dowolnie wybranej czcionki przy pomocy "jakiegoś" komponentu który to może wykonać.
Inną formą jest modyfikacja mojego szablonu Freemium ale nie chce mi się to robić...

zwiastun
03-02-2012, 18:17
@naszemiasto udzielił Ci już kompletnej odpowiedzi. Za te efekty odpowiada css, a szerzej szablon. Takich młotków, które będą dodawać same do szablonów, co nam się wymarzy, niestety nie ma. Na "nie chce mi się to robić" tudzież "nie chce mi się uczyć" jest zawsze jedna prosta metoda: zlecić (zamiast odgrywać Zosię Samosię - to też "przekleństwo", niekoniecznie polskie).

naszemiasto
03-02-2012, 18:22
interesuje mnie czy jest możliwość wizualizacji dowolnie wybranej czcionki przy pomocy "jakiegoś" komponentu który to może wykonać.

Komponentu nie ma raczej. Jeżeli miało by to dzialac na zasadzie jakiegoś przycisku do zmiany czcionki na stronie to sądzę ze dałoby się to załatwić przy pomocy modułu (który należałoby samemu napisać) bądź wykorzystać moduł zmiany templatki.... ale mogę się mylić, może bardziej doświadczeni w tym temacie się wypowiedzą

luqass
03-02-2012, 18:45
http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/typography/11243zobacz sobie to:

zwiastun
03-02-2012, 18:52
@luqass: ten dodatek nie spełni marzenia @Roberta1724, bo jemu zależy, aby sobie zmieniać czcionkę na taką, jaka mu się zamarzy, a nie taką, jaką oferuje np. szablon czy dodatek systemowy (który działa podobnie, jak dodatki tego typu osadzone wprost w szablonie.

Robert1724
03-02-2012, 22:04
@zwiastun:

tak - mam marzenia, a szczególnie jedno odnoszące się do Pana Zwiastun ! Spotkać się kiedyś w 4 oczy i zapytać Cię jak możesz
być takim ignorantem wobec innych ? Kto dał Ci prawo poniżać innych ? Ilekroć wczytuje się w zapisy forum i czytam Twoje
wypowiedzi to nie rozumie Twojej filozofii myślenia. Zakładając że masz wiedzę jaką przedstawiasz w żadnym razie nie uprawnia
Cię do BRAKU POKORY !
Ja określiłem swoje potrzeby aby zakupić - zastosować komponent a Pan określa mnie jako lenia który "marzy" i nie chcę się uczyć.
Ilość wiedzy którą musiałem posiąść nauczyła mnie aby szanować wiedzę innych niezależnie z jakim partnerem - przeciwnikiem
przyjdzie się zmierzyć.

nie - ja pisałem "nie chcę się uczyć" a nie że "nie chce mi się uczyć" - czy widzisz różnice ?

P.S.
Z przykrością odczuwam iż osobowość Pana Zwiastuna zaniża poziom kultury Naszej społeczności Joomla!, a ponadto ten projekt
nie jest Pana własnością i wiedza Pana nie uprawnia to takich zachowań na forum w Naszej społeczności .

Może moje konto zniknie z tego forum ale od dłuższego czasu osoba Pana Zwiastuna nie jest miło wspominana wobec osób które
znają - lubią projekt Joomla - wspierają go w własnym możliwym zakresie, nie będąc wielkim programistą.

Robert

zwiastun
03-02-2012, 22:18
"Miły" Panie @Robercie1724. Proszę sobie jeszcze raz przeczytać, co ja napisałem i czy którymkolwiek słowem rzeczywiście dotknąłem Pańskiej godności. (Nawet ów cytat, który mi Pan wytyka, nie odnosi się do Pana osobiście.)

Jest dość zasadnicza między nami różnica. Ja udzielam Panu pomocy/informacji/pracy/gościny na tym forum, czyli czynię Panu różne uprzejmości, dając, co potrafię.
Natomiast Pan obrzuca mnie swoim błotem człowieka "kultury wielkiego formatu". Gratuluję dobrego wychowania.

PS Jeśli czegoś nie rozumiesz, to po prostu nie oceniaj. Uwolnisz się od niepotrzebnych stresów.