PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 i falang - problem z wyświetlaniem przetłumaczonego menu



someone1989
03-02-2012, 10:38
Witam .
Chciałem zrobić angielską wersje stronki .
Zainstalowałem więc paczke pt. falang
Przy instalacji i konfiguracji posiłkowałem się tą instrukcją : http://www.faboba.com/en/composants/falang/installation.html
Więc tak :
- W zarządzaniu językami wszędzie mam dwa języki tzn polski jako domyślny oraz drugi angielski.
- Zainstalowała mi się paczka poprawnie
- Włączyłem plugin zarówno System- Falang database driver oraz System- Filter języków
- Moduł ustawiłem zgodnie z tym co pisało na tamtej stronce , ustawiłem pozycje na lewe menu , dałem flagi zamiast rozwijanego menu oraz opublikuj i zapisałem .
- Po opublikowaniu zniknął tekst o błędzie z bazą i pojawiła się ikonka zmiany języka
- Po tych krokach przeszedłem do komponentu falang i dałem translation

Pierwsze co zauważyłem to to że do wyboru mam tylko język angielski . Wybrałem więc go , menu , menu w którym były zakładki które się wyświetlają na stronie ( nazwane w języku pl oraz język ustawiony na wszystkie )
Zacząłem każda tłumaczyć na angielski oraz zaznaczać publisched box . Każda zakładka została opublikowana i ma state na zielono .

I tu się zaczyna problem po przejściu na stronę ładuje mi się strona startowa oczywiście index.php/pl/ wszystko jest ok więc klikam na flagę angielską zmienia się na index.php/en/ czyli ok ale nie widać żadnej zakładki .
Może ktoś mi wytłumaczyć co robię źle ?

zwiastun
03-02-2012, 10:43
Widocznie nie skonfigurowałeś poprawnie wielojęzyczności. Obejrzyj demo: http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/ i zapoznaj się z zamieszczonym tam poradnikiem.

someone1989
03-02-2012, 11:40
Dzięki . W sumie to co mówisz to miałem ok ale zrobiłem inny błąd na który wpadłem po przeczytaniu pkt 4i5 z http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/multi-lingual-tips.html mianowicie w modułach miałem moduł top odpowiedzialny za wyświetlanie menu u góry i w języku ustawione na pl a wystarczyło dać na wszystkie i teraz się pokazuje przetłumaczone menu na stronie /en/ .

Ps. Pojawił się nowy błąd menu da się przetłumaczyć by state było ok ale już artykułów niestety nie , state jest na żółto , published na ok a na stronie podaje to : There are no articles in this category. If subcategories display on this page, they may contain articles.

---------- Post dodany o 10:40 ---------- Poprzedni post był o 10:00 ----------

A i jeszcze jedna kwestia na 10 artykułów tylko z tym jednym jest problem . Dodatkowo tam gdzie w zakładce ustawione że ma się wyświetlać jeden artykuł wybrany to jest wszystko ok a tam gdzie było że ma być lista do wyboru artykułów to się nie wyświetla żaden mimo że jest przetłumaczony i state na ok .

meg83
15-05-2012, 16:36
ja się podepnę pod wątek z pytaniem o FaLang

mam menu z 10 zakładkami i chcę zrobić wersję angielską ale z tłumaczeniem tylko części zakładek - czy da się jakoś ograniczyć, żeby polskie zakładki się nie wyświetlały? podobnie z modułami...czy można wyłączyć przy wersji en?

PeFik
15-05-2012, 21:07
A nie prościej było skorzystać z Josetta, tak wiem kosztuje kilka dolców, ale ile problemów rozwiązuje.

meg83
15-05-2012, 21:31
27$ za rok za Josettę to dużo jak na prywatną stronkę

kubel-junior
14-03-2013, 18:09
ja się podepnę pod wątek z pytaniem o FaLang

mam menu z 10 zakładkami i chcę zrobić wersję angielską ale z tłumaczeniem tylko części zakładek - czy da się jakoś ograniczyć, żeby polskie zakładki się nie wyświetlały? podobnie z modułami...czy można wyłączyć przy wersji en?

Mam dokładnie ten sam problem, wersja angielska ma być lekko okrojona względem polskiej i potrzebuje wyłączyć kilka zakładek menu.

Początkowo myślałem że jak do elementu menu przypiszę język polski a nie "wszystkie" to problem zniknie ale nic z tego. Takie coś działa tylko z modułami, jeśli zaznacze że moduł ma być wyświetlany tylko w PL to tak jest, nie działa to jednak z menu.

Rozwiązał ktoś może ten problem ?

Gall Anonim
14-03-2013, 22:39
Nie mam teraz gotowej do ćwiczeń instalacji falang ale może pomieszać falang z standardowym mechanizmem Joomla?

kubel-junior
15-03-2013, 08:13
Nie mam teraz gotowej do ćwiczeń instalacji falang ale może pomieszać falang z standardowym mechanizmem Joomla?

Z tego co narazie widze to falang raczej średnio współgra z mechanizmem tłumaczeń joomla. Wydaje mi sie że falang to rozwiązanie dla ludzi co chcą przetłumaczyć całą stronę bez wyjątków.