PDA

Zobacz pełną wersję : templatka - madeyourweb



szczudlo
15-01-2006, 22:00
witam, proszę o pomoc
jak zmodyfikować standartowy szablon dołączony do joomla - madeyourweb, aby na głównej stronie wiadomości były wyświetlane w jednej kolumnie pokolei (standartowo wyświetla wiadomość pierwsza na szerokość strony, a następne w dwu kolumnach - innymi słowy jak zamienić te dwie kolumny na jedną)

z góry dzieki za pomoc
Wiktor

zwiastun
16-01-2006, 00:24
Nie dziękuj, bo nie wiem, czy ją dostaniesz.
Abecadło jest w poradnikach. Tego typu pomoc pod menu Pomoc

J@ger
16-01-2006, 10:02
witam
okazuje sie ze korzystanie z pomocy nie jest tak intuicyjne
ja tez nie umiem tego zmienic
moze jakas podpowiedz ?

korzystalem wczesniej z mambo bylo to w ustawieniach globalnych
i dotyczyly wszystkich templatek
tu nie umiem tego znalezc

romus
16-01-2006, 13:04
Zobacz tu:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=243

zwiastun
16-01-2006, 13:19
było to w ustawieniach globalnych
Nie było. Może i korzystanie z pomocy nie jest aż tak intuicyjne. Ale znaleźć hasło strona startowa, front page, menu Strona startowa czy blog, to wybacz, jaka tu intuicja potrzebna? Podstawowa wiedza, abecadło mambo/joomla. Poadnik Anny Calahan dla przykładu, spis treści pomocy, który jest na tej stronie.

Ja naprawdę rozumiem, że początkujący ma prawo mieć różne problemy i zadawac proste pytania. Ale i z prostych pytań można odczytać, czy wie, o co w ogóle biega.
Pytanie dotyczyło przerabiania szablonu. Czyli... pytający nawet nie ma pojęcia, jaka jest istota szablonu dla mambo/joomli, ale już chce przerabiać. Stąd odsyłka do abecadła!

J@ger
16-01-2006, 13:33
--> romus dzieki za pomoc dokladnie o cos takiego mi chodzilo
--> zwiastun
wiem ze draznia cie pytania noobow i generalnie masz racje
prowadzc krucjate, zreszt robie to samo u siebie na forum
ale gosc chcial poprawic szablon bo mu nie pasowal
nie chcial go przerabiac na nie wiadomo co
dokladnie tak samo jak ja

a co do mambo zwracam honor
komponenty> strona głowna > ustawienia
nie pamietalem dokadnie a teraz sprawdzilem

pomoc jest rozbudowana i calkiem fajna jak wie sie czego szuka
tzn jak potrafi sie to nazwac ja nie umielem ale juz sie czegos nauczylem
tak czy inaczej dzieki za pomoc

szczudlo
16-01-2006, 16:15
Romus dzieki za konkretną i rzeczową odpowiedz..

PS. Szanowny Panie Zwiatun.. niech się Pan tak nie spina, nie każdy zjadł już wszystkie rozumy.. chyba sensowniej odpowiadać tak jak "Romus" - czyli na temat, albo wcale. zwłaszcza jak ktoś chce być "joomla guru" :)
Pozdrawiam Pana i ide czytać "Poradnik Anny Calahan"

zwiastun
16-01-2006, 17:57
Szanowny Panie Szczudło.

Nie chodzi o "spinanie" się i pozjadanie rozumów.

Chodzi o elementarne przygotowanie do obsługi czegoś, co jest skomplikowanym mechanizmem. Przygotowanie polega albo na poczytaniu podstawowej dokumentacji, albo na popytaniu kolegi przy komputerze. Obie drogi są dobre. Najgorsza, to objawianie swojego dyletanctwa na jakby nie było publicznych forach, gdzie ludzie mają zgłaszać PROBLEMY, których rozwiązania NIE MA w podstawowych instrukcjach.

Ani młodość, ani niewiedza nie usprawiedliwia takich zachowań. To trzeba dobrze zrozumieć!

Ja się nie "godziłem" pomagać każdemu, komu najprościej zadać pytanie, zamiast poszukać odpowiedzi tam gdzie ona jest, zwłaszcza, że nasmarowałem tej pomocy dziesiątki stron! Nie mam na to czasu! Twoje pytanie dotyczyło jednej z podstawowych rzeczy w Joomli.

Godziłem się pomagać ludziom, którzy będą i mnie stwarzali okazję do pomyślenia, poszukania, zbadania, znalezienia rozwiązania. M.in. po to, żeby kolejne opracowania pomocy były bogatsze, pełniejsze. Żebym także ODNIÓSŁ JAKĄŚ KORZYŚĆ z tego.

I to nie jest kwestia tego, czy mi się chce, czy nie chce, czy jak radzisz, mogę nie odpowiadać wcale.

Nawet jeśli nie będę odpowiadał, to MUSZE PRZECZYTAĆ - kliknąć raz, piąty, dziesiąty. Cenne minuty lecą na to, żeby przeczytać kolejny post, w którym ktoś, kto nie odrobił swojego zadania domowego, zadaje je innym. Zabiera im ich czas! Naiwniacy pomogą, odpowiedzą, bo albo jeszcze nie znają swojej ceny, albo wydaje im się, że tak trzeba, albo nie chcą się narazić na zarzuty, że się wymądrzają, odsyłając do instrukcji.

I na koniec, do wszystkich, których swędzi klawiatura, by czynić uwagi administratorom tego serwisu albo wypisywać pouczenia. Proszę sobie darować tego typu wystąpienia!

Masz prawo zgłosić sugestie, prośby, wnioski, problemy, zadać pytanie, odpowiedzieć na pytanie innych, ale na pewno nie prawo do pouczania, jak mamy prowadzić to forum.

To zdaje się jedna z elementarnych zasad kultury - odnosić się do ludzi, którzy robią coś dla Ciebie w taki sposób, żeby im się dalej chciało. Nawet, gdy miewają czasem Twoim zdaniem lub rzeczywiście humorki.

Forum ma służyć i służy użytkownikom. Ale nie ma służyć i nie musi służyć ludziom, którzy nie zrobią najpierw tego co powinni: przeczytać dokumentację, skorzystać z wyszukiwarki, a na koniec dopiero zadać pytanie.

J@ger
16-01-2006, 18:21
peace chlopy
obaj macie racje i nie ma sensu dalej tego jątrzyc
szukalem tego w innym miejscu pod innym haslem i nie znalazlem, dlatego nie zadalem pytania po raz kolejny tylko przeszukalem forum i tu znalazlem połowiczne rozwiazanie.
a szukanie ustawien w blogu jak sugerujesz .. no widac mam mały rozumek
ale po raz kolejny twierdze ze pomoc a bardziej nazewnictwo nie jest intuicyjne i nikogo tu nie oskarzam ... tłumacznie jest ok ale jak widac pojawiaja sie problemy
dobra nie przedluzam i nie zabieram cennych minut
pozdrawiam

zwiastun
16-01-2006, 18:31
J@ager, a co dokladnie jest dla Cię niejasne jeszcze?

J@ger
16-01-2006, 22:36
szukam info na temat edycji footera
chcialem poprawic defaultowego
w mambo robilem to w templacie
a tu na razie szukam :D

zwiastun
17-01-2006, 01:46
/includes/footer.php
łapkami
Lepiej skorzystać z komponentu AkoLegal. W plikowni jest polska wersja.
Na Joomla Demo PL znajdziesz w poradniku dla Mambo 4.5.2 arta na temat stopki

J@ger
17-01-2006, 08:16
ok czyli znow szukalem gdzie indziej :) dzieki za pomoc