PDA

Zobacz pełną wersję : Stosowanie własnego CSS do jednego artykułu



kolaborek
03-02-2012, 21:08
Witam.

Pytanie pewnie banalne, ale nie bardzo sobie radzę z jego rozwiązaniem.
Mam artykuł w którym będzie kilka / kilkanaście tabel. Bardzo mi zależy na definiowaniu ich wyglądu. Czy jest taka możliwość, aby tylko do jednego artykułu przypiąć własne style CSS i nimi definiować tabele?

Pozdrawiam

Bazyl
03-02-2012, 21:13
Hej,

Tak.
Wstaw swoją tabelę z klasami i identyfikatorami, czy co tam masz, a pliki css.dopisz na końcu ostatnio wczytywanego pliku css szablonu.

kolaborek
03-02-2012, 21:34
Dzięki. Zadziałało :)
Zastanawiam się tylko, czy po aktualizacji pliki css nie zostaną nadpisane ... Pewnie trzeba je będzie przywracać z kopii.

Bazyl
03-02-2012, 21:37
Dodaj do szablonu własny plik css i po sprawie.

kolaborek
03-02-2012, 22:15
Obawiam się, że nie bardzo wiem jak to ma działać.

Stworzyłem plik \templates\beez_20\css\wlasny_css.css z regułami i w pliku \templates\beez_20\index.php. dodałem wpis


<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/wlasny_css.css" type="text/css" />




Niestety coś nie działa ...
Jeżeli jest jakiś poradnik jak tego dokonać, to proszę o wskazanie, lub ewentualnie o podpowiedź tutaj.

EDIT:
Moja pomyłka... pomyliłem ścieżki... ;)

a_m
03-02-2012, 22:24
@kolaborek, posłuchaj: tworzysz tablelę w artykule

<table class="moja_tabela_1">
<tr>
<td></td>
</tr>
</table>
a w cssie

.moja_tabela_1{
}

.moja_tabela_1 tr{
}

.moja_tabela_1 td{
}

a jak tego nie ogarniasz, to musisz się postarać; tutaj nie uczymy takich rzeczy

Bazyl
03-02-2012, 22:27
A on to umie robić :P

kolaborek
03-02-2012, 22:28
Dzięki wielkie za pomoc :) CSS ogarniam conieco, gorzej z Joomla i zależnościami między plikami itd itd ;) Ale dzięki Waszej pomocy załapałem :)

zwiastun
03-02-2012, 22:29
A gdzie umieściłeś ten arkusz stylów? W katalogu swojego szablonu czy w katalogu system (bo do tego katalogu odsyłasz w linku)?

kolaborek
03-02-2012, 22:33
No właśnie w katalogu szablonu, a linka dałem do katalogu stylów :) Głupia pomyłka, ale czasami można patrzeć na coś wiele razy i błędu nie zauważyć :)
Rozumiem, że przy aktualizacji plik css nie zostanie usunięty z katalogu szablonów, ale index.php pewnie zostanie nadpisany., a to oznacza, że i tak po każdej aktualizacji będę musiał dodawać odniesienie w index.php do arkusza stylów ?

a_m
03-02-2012, 22:34
css jest wszędzie taki sam; jak potrafisz ją ostylować poza Joomla! to i w Joomla! dasz radę; np. http://getfirebug.com Ci pomoże

zwiastun
03-02-2012, 22:39
Rozumiem, że przy aktualizacji plik css nie zostanie usunięty z katalogu szablonów, ale index.php pewnie zostanie nadpisany
Tylko w przypadku, gdy korzystasz ze standardowego szablonu i akurat zostaną dokonane zmiany w takim pliku. Aby tego uniknąć, bo widzę że korzystasz z szablonu beez20, nadaj temu szablonowi swoją nazwę, czyli zmień nazwę katalogu oraz zmień nazwę szablonu w pliku templateDetails. Być może trzeba będzie też w pliku index.php poprawić ścieżki.

kolaborek
03-02-2012, 23:14
No właśnie o to mi chodziło :) Dzięki za pomoc. Jutro biorę się do roboty.

kolaborek
09-02-2012, 13:59
Udało się. Skopiowałem istniejący styl i mam go już pod swoją nazwą, więc aktualizacje nie powinny mu nabruździć ;)