PDA

Zobacz pełną wersję : CB i CB Multi registration & hidden fields support. Brak umiejętnościu obsługi dodatu



G3r
03-02-2012, 23:05
Witam. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak wykorzystać ten dodatek do utworzenia dwóch grup roboczych. W profilu dodatku dodałem w paramentach "Form fields" notkę w takiej formie jaka jest wymagana. Ale nie mogę poradzić sobie z dalszą obsługą. Czy ktoś z użytkowników miał styczność z tym dodatkiem, oraz wie jak dalej należy postępować aby w formularzu rejestracyjnym CB była możliwość wyboru przypisania do dwóch odmiennych grup ?

seba.adm
03-02-2012, 23:43
The 2 forms can be accessed by adding &form=agent_form and &form=user_form respectively to the default CB registration form URL.
Zgodnie z tym opisem,po konfiguracji pluginu na końcu sztandarowego linku do formularza rejestracji dopisz odnośnik właściwego profilu. Przykład:
index.php?option=com_comprofiler&task=registers&form=user_form_xxx gdzie xxx to nazwa stworzonej przez Ciebie wartości. Tak przygotowany odnośnik musisz umieścić w pozycji menu. Jeżeli wszystko masz poprawnie zrobione powinno zadziałać :)

G3r
04-02-2012, 14:25
Właśnie na tym stanąłem, nie mam pojęcia jak to zrobić. Standardowo po kliknięciu w "zarejestruj się" jestem prowadzony do strony ".../index.php/component/comprofiler/registers". A w folderze CB nie mogę znaleźć żadnego pliku lub folderu o nazwie registers. Z konfiguracji pluginu wpisałem tylko "agent_pracownik:name,username,password, user_pracodawca:name,username,password,address " w polu "Form fields". Na razie jest to tylko tymczasowe, później postaram się dopisac inne pozycję do poszczególnych formularzy.

---------- Post dodany o 14:25 ---------- Poprzedni post był o 00:22 ----------

Problem rozwiązany. Wina była całkowicie po mojej stronie, po prostu źle nadałem wartości w polu konfiguracyjnym pluginu. Które potem nie zgadzały się z odnośnikiem w linku do formularzy rejestracyjnych.