PDA

Zobacz pełną wersję : value w standardowym formularz kontaktowym



szoq
03-02-2012, 23:43
Od dłuższego czasu próbuję wykombinować i nie potrafię. // tak jest lepiej, bazyl

Chciałem aby w w standardowym formularzu kontaktowym w inputach była nadana wartośc value. gfdzie to się zmienia? Szukałem po plikach i nic.

dogrzebałem się do kdu funkcji getInput ale nie znalazłem rozwiązania.

kodhtml
06-02-2012, 11:44
Zmiana w kodzie nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż po aktualizacji strony Twoje modyfikacje mogą zostać nadpisane. Moim zdaniem lepiej byłoby stworzyć skrypt js, który sprawdza czy dane pola występują na stronie i jeśli tak, wpisuje do nich odpowiednie wartości.

szoq
07-02-2012, 02:27
po pierwsze pomylilem dzialy, mam ten problem w wesji 1.7 a nie w 1.5 ale to nie istotne, z tego co się orientuję to działa tak samo.

JS geeralnei odpada. tu nie chodzi o sprawdzanie czy dane pola są. już nawet chciałem ręcznie w jquery dopisać value i działa, ale automatycznie validuje formularz i wyskskuje klasa invaild bo 'email' nie jst poprawnym adresem emailowym ;/

kodhtml
07-02-2012, 11:11
tu nie chodzi o sprawdzanie czy dane pola są
źle mnie zrozumiałeś - chodzi o to, żeby skrypt uruchamiał się (czyli wypełniał pola) tylko w sytuacji gdy jesteśmy na stronie z formularzem kontaktowym, aby uniknąć błędów js (zależne od wykorzystywanej biblioteki js). Możesz w polu z adresem email dać np. "twoj@email.com" lub po dodaniu z jquery adresu email (zapewne dodajesz treść w stylu "wpisz swój adres e-mail") usunąć klasę "invalid" (z minimalnym opóźnieniem potrzebnym na automatyczną walidację). Czy jquery używasz tylko i wyłącznie do wpisania pól? Jeśli tak to lepiej użyj wbudowany w Joomla mootools (strona będzie "lżejsza", unikniesz ewentualnych konfliktów).