PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zainstalowaniem obojętne czego z poziomu Panelu Administracyjnego



dulek09
04-02-2012, 14:42
Witam uprzejmie,
posiadam najnowszą wersją Joomli 1.5, na której mam zainstalowany VirtueMart.

Kiedy w zakłacje Instalator wybieram obojętne jaki komponent, dostaję komunikat:

Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer.


Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.


Wszystkie prawa do katalogów (według zakładki Informacje o systemie --> prawa do katalogów) ustawione mam dobrze.
Wyczyściłem także folder tmp i logs (oczywiście zostawiłem pliki index.html).
Serwer ma wyłączony safe_mode.

Szukałem w google, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Pamiętam że 2 lata temu też miałem podobny problem który został rozwiązany przez administratora serwera, więc nie wiem w jaki sposób.

Serwer: hostowo.eu

Czekam na informacje, z góry dzięki.

zwiastun
04-02-2012, 14:50
Pewno znów musisz się zwrócić do administratora serwera. Sądząc po tym co napisałeś, przydatne będzie dla Ciebie zapoznanie się z artykułem o uprawnieniach do plików i katalogów> Prawa do odczytu, zapisu i wykonywania to nie wszystko. Istotne jest jeszcze, do kogo pliki należą - serwera WWW, serwera FTP, symbolicznego użytkownika - tego samego dla serwera www i FTP (w tym przypadku zwykle nie ma problemu). Artykuł jes w dziale Instalacje na www.pomoc.joomla.pl

dulek09
04-02-2012, 14:58
Tylko tym razem to inny serwer i inna strona :)
Zastanawia mnie, co takiego mogło się stać z dnia na dzień, że przestało działać. Nawet nie logowałem się na FTP.

zwiastun
04-02-2012, 15:03
Może po aktualizacji. Z dnia na dzień - może nie zauważyłeś, że nie działało wcześniej. Sprawdź prawa własności do plików i katalogów na serwerze - łatwo je zobaczyć za pomocą klienta FTP czy WinSCP

dulek09
04-02-2012, 15:16
Nic nie aktualizowałem :)
Ta strona ma zaledwie 2 tygodnie.

Zadzwoniłem do administratora serwera, powiedział że sprawdzi i da znać.