PDA

Zobacz pełną wersję : Templatka JT3 Menga Menu i wielojęzyczność



Gall Anonim
05-02-2012, 15:29
Przypisanie menu w tej templatce następuje z poziomu zarządzania templatką
Czy ma ktoś pomysł jak w Joomla 2.5 utworzyć wielojęzyczną stronę startową?
Niestety dla jednego menu można utworzyć tylko jedną stronę domyślną - w przypadku kiedy menu jest przypisywane przez pozycję modułu nie stanowi to problemu
w przypadku kiedy jest ono przypisywane od strony templatki - powstaje problem ponieważ nie można przypisać dwóch menu do mega menu w templatce
Zapewne jakimś rozwiązaniem będzie stworzenie clona i przypisanie do niego drugiego menu oraz wskazanie przypisanych elementów menu ale zastanawia mnie czy istnieje inne rozwiązanie aby stosować tylko jedną templatkę.
Może ktoś ma jakiś pomysł?

palyga007
05-02-2012, 16:12
ja to rozwiązałem poprzez skopiowanie szablonu czyli mam 2 takie same tylko zmieniłem nazwy niestety innego sposobu chyba nie ma.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Gall Anonim
05-02-2012, 17:47
@palyga007 - dzięki za potwierdzenie że miałem jakiś w miarę sensowny pomysł - natomiast zawsze jak biegam to mi rozjaśnia umysł (wróciłem zamarznięty parę minut temu) - właśnie wykonałem śmieszny myk
stworzyłem menu x 2
opublikowałem na pozycji nie istniejącej (wpisałem z palca alfa01)
z czego jedno podpiąłem pod mega menu i dałem pozycje pokazujące się tylko dla angielskiego - a home jest aliasem do pozycji domyślnej angielskiego menu pokazującym się naturalnie tylko dla angielskiego.
I uff - poszło
Pzdr