PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd kodowania zawartości



Snake11
06-02-2012, 14:55
Witajcie,

już drugi raz spotykam się z tym błędem i nie mogę sobie z nim nadal poradzić. Zainstalowałem joomla w wersji 1.5. Wszystko poszło sprawnie, czas uruchomić serwis i zamiast serwisu wyskakuje komunikat:

Błąd kodowania zawartości

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.


To ja się pytam, jakich ta joomla używa metod kompresji, że to nie działa? Joomla 1.0.15 śmiga bez problemu, a tutaj taki klops. Ktoś zwyciężył z tym tematem?

pyziak
06-02-2012, 15:31
a czy serwer spełnia wymagania ?
jaki Hosting ?

neo_fox
06-02-2012, 17:06
I dlaczego Joomla! 1.5?!!

Snake11
06-02-2012, 18:20
hosting webd.pl, niestety nie mogę się doszukać parametrów serwerów...
Natomiast Joomla 1.5, ponieważ robię migrację z 1.0 i podejrzewam, że na wyższe wersje to się może nie udać.

zwiastun
06-02-2012, 18:25
Ad. 1 -
nie mogę się doszukać parametrów serwerów...
To jak się bierzesz za migrację, skoro nie sprawdziłeś, czy serwer spełnia wymagania i nie rozważyłeś, jakie się mogą pojawić problemy?

Ad. 2

robię migrację z 1.0 i podejrzewam, że na wyższe wersje to się może nie udać.
Podejrzewasz? Czy - jeśli dobrze rozumiem - nawet nie wiesz o tym, że nie można dokonać migracji bezpośrednio na 2.5?

Bez danych o konfiguracji serwera i bazy danych nie masz co liczyć na jakąkolwiek sensowną poradę.
Na forum jest Pomocnik pisania postów

nikszal
06-02-2012, 18:29
hosting webd.pl, niestety nie mogę się doszukać parametrów serwerów...
To już Ciebie informuję, że webd.pl w podstawowej konfiguracji korzysta z php4, a nie z php5 i stąd zapewne masz problem.

Snake11
06-02-2012, 18:31
To jak się bierzesz za migrację, skoro nie sprawdziłeś, czy serwer spełnia wymagania i nie rozważyłeś, jakie się mogą pojawić problemy?

Po prostu mam tam serwer i robię sobie testową migrację, żeby w ogóle sprawdzić, jak taki proces wygląda w praktyce. Na razie to faza przymiarek do ewentualnej prawidłowej migracji.


Podejrzewasz? Czy - jeśli dobrze rozumiem - nawet nie wiesz o tym, że nie można dokonać migracji bezpośrednio na 2.5?
Jak wspomniałem, można się tego domyśleć, toteż wybrałem opcję 1.5.


A co do PHP4, to faktycznie może być przyczyna problemu, ale na szczęście od 17 kwietnia przechodzą na php 5, więc sobie poczekam ;).

nikszal
06-02-2012, 18:43
A co do PHP4, to faktycznie może być przyczyna problemu, ale na szczęście od 17 kwietnia przechodzą na php 5, więc sobie poczekam ;).
Jak chcesz, to sobie czekaj nawet do 17 grudnia, jeśli nie chcesz wykorzystać pliku .htaccess do zmiany wersji php4 na wyższą.
Wersję php mozna zmienić "od wczoraj" dopisując


AddHandler application/x-httpd-php5 .php
AddHandler cgi-php5 .php

zwiastun
06-02-2012, 18:45
Moją intencją było Ci zwrócić uwagę, że wykonywanie migracji na przysłowiowego "czuja", a nie po zdobyciu odpowiedniej wiedzy na ten temat, jest nierozsądne.
Na webd.pl Joomla 1.5 działać potrafi od niepamiętnych czasów. Trzeba tylko dostosować ustawienia serwera do swoich potrzeb.

Snake11
06-02-2012, 19:32
Wersję php mozna zmienić "od wczoraj" dopisując
Być może ja wersję w tym pliku mogę zmienić, tylko pytanie, czy ona zadziała jeśli serwer nie obsługuje wersji php wyższej niż 4. Wkleiłem ten kod i nic to nie zmienia, ale być może nieumiejętnie to robię.


Moją intencją było Ci zwrócić uwagę, że wykonywanie migracji na przysłowiowego "czuja", a nie po zdobyciu odpowiedniej wiedzy na ten temat, jest nierozsądne.
Na webd.pl Joomla 1.5 działać potrafi od niepamiętnych czasów. Trzeba tylko dostosować ustawienia serwera do swoich potrzeb.

Aż tak spontaniczny nie jestem, żeby robić migrację bez zdobycia jakiejkolwiek wiedzy teoretycznej. Zapoznałem się w związku z tym z poradnikami na temat migracji i wszystko poszło ok do tego momentu ;).
Będę musiał w takim razie poszperać w panelu konfiguracyjnym, który udostępnia hosting i być może dojdę do tego, żeby wszystko było ok:).

nikszal
06-02-2012, 19:46
Być może ja wersję w tym pliku mogę zmienić, tylko pytanie, czy ona zadziała jeśli serwer nie obsługuje wersji php wyższej niż 4.
Zadziała, bo już to robiłem. Serwer obsługuje php5, co widać na stronie startowej webd.pl, tylko domyślnie włączona jest wersja php4. Było tak przynajmniej jakieś 3 miesiącu temu, kiedy zaglądałem na jedno z kont.