PDA

Zobacz pełną wersję : phoca gallery - gdzie grzebnąć?



wawart3
06-02-2012, 21:51
witam, mam niechciane przyciski pod miniaturką obrazka w widoku kategorii... przycisk SZCZEGÓŁY i POBIERZ PLIK można ukryć w opcjach, ale są jeszcze dwa przyciski - odnośniki do adresów http - nie mogę znaleźć w opcjach ich ukrycia... poradziłem sobie połowicznie usuwając z serwera grafiki - niestety został w kodzie zapis o odnośniku i np. w internet explorer 8 widać czerwone krzyżyki w miejscach odnośników... gdzie grzebnąć aby usunąć te odsyłacze???
dzięki z góry!

pyziak
07-02-2012, 08:14
Na pewno w ustawieniach, daj linka do problemu bo nie bardzo wiem co Ci się tam jeszcze wyświetla

wawart3
07-02-2012, 10:56
http://www.indygo.nazwa.pl/sg/index.php/rysunek - czerwone krzyżyki tylko w IE8 w firefoxie i operze jest dobrze!

---------- Post dodany o 10:56 ---------- Poprzedni post był o 10:29 ----------

na chrome też widać miejsca po grafikach odsyłaczy - pewnie trzeba usunąć w kodzie href... ale gdzie? no chyba, że się to gdzieś ustawia, żeby nie było widać - ale nie znalazłem w opcjach foki...

qubed
07-02-2012, 19:35
opera dragonfly lub firefox firebug i dowiesz sie gdzie co usunąć. a podejrzewam, z glowy ze to bedzie ... components/com_phocagallery/views/... i pewnie image.php czy cos tam

wawart3
09-02-2012, 12:32
a wszystko to z niewiedzy wynika - jak miło coś tak odgrzebać i światłu dziennemu ukazać!
aby ukryć ikonki łączy należy wejść w ustawienia każdego dodanego obrazu - nie ustawia się tego w opcjach ogólnych galerii tylko w opcjach każdego obrazka z osobna - ot i cała filozofia - dziękuję wszystkim (dwóm), którzy zareagowali - być może komuś to pomoże...
zamykam wątek

a_m
09-02-2012, 12:41
@wawart3, wyobraź sobie, że w opcjach komponentu jest pokaż ikonę 'szczegoły' / pokaż ikonę 'pobierz obraz' ogólnie dla wszystkich obrazów

wawart3
09-02-2012, 13:09
a_m, wyobraź sobie, że o tym napisałem w pierwszym wpisie tego wątku...
problem dotyczył ustawienia "pokaż ikonę łącza", którego to ustawienia nie ma w opcjach komponentu (jedynie w ustawieniach dla każdego obrazu z osobna)...
no i nie dadzą zamknąć wątku, wiarusy....:)


ok, ok, nie doczytałem moja wina; pozdrawiam//a_m

zwiastun
09-02-2012, 13:20
@wawart3, wyobraź sobie, że jeszcze nie nabyłeś uprawnień do zamykania wątków na tym forum. Ale wszystko przed Tobą... :)
Oczywiście, za rozwiązanie dzięki :)