PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie forum wybrać?



szczudlo
15-01-2006, 23:06
phpBB
Simple Machines Forum
JoomlaBoard

Jakie waszym zdaniem darmowe forum najlepiej zintegrować z joomlą biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i elastyczność (możliwości) tych skryptów..

Dzieki za sugestie
Wiktor

zwiastun
16-01-2006, 01:27
Takie, które Ci odpowiada. Sory, ale temat do kosza! Jeden lubi czosnek, a inny schabowe!

viper
16-01-2006, 02:14
Każdy z nich jest dobry, każdy z nich ma zalety, każdy z nich ma wady.
Zainstaluj na lokalnym serwerku sobie Joomle plus każde z tych forum i zobacz które będzie Ci odpowiadało, jak się nimi administruje i tym podobne.
Wybór jes Twój jak i przyszłe męki z danym forum lub przyjemności z uzytkowania.

vj_
16-01-2006, 11:35
Mogę się wypowiedzieć konstruktywnie badajac posunięcia użytkowników 2 forów, w wersji nie zaimplementowanej dla mambo co prawda, ale to jest malo instotne, bo chodzi tutaj o sam silnik. Otóż, przegladajac macierzysta strone projektu phpbb, widzę ze sporo osób ucieka z simple machines forum, nie wiem dlaczego tak się dzieje, prawdopodobnie dlatego, ze spolecznosc tego forum i liczba sympatyków jest mniejsza, a co za tym idzie zapewne mniej programistów interesuje się tym projektem. Zatem tendencja jest taka, ze po pierwszym dobrym wrażeniu przenosza się ludzie z SMF --> phpBB Ja bym też to wybrał, ponieważ na pewno ten projekt się szybciej rozwija i ma więcej zwolenników, nie wnikam tutaj juz w tematykę bezpieczeństwa, bo możnaby polemizować/ Długo używałem SMF swego czasu, ale jednak jakbym miał teraz cos wybrać to bym wybrał phpBB. Co do JoomlaBoard sie nie wypowiadam wogóle, bo mam małe doswiadczenie z nim. A tak przy okazji Zwiastun ma rację, jeden temat, jeden watek. Pozdrawiam :)

zwiastun
16-01-2006, 14:12
Istotą moje odpowiedzi było wszakże, że na poziomie, na jakim sobie możemy tutaj zafundować, dyskusja jest bezprzedmiotowa. To samo co napisał viperxp. Każde forum ma swoje wady i zalety. Każde moze być rózniw dobre i złe prz określonych wymaganiach.
Rady wybierz to albo toto, rady wybierz czosnek bo mnie smakuje bardziej niż schabowy. To i Tobie musi. guzik prawda.
Stwierdzenia ludzie odchodzą do SMF nie są poparte badaniami statystycznym na tyle, by cokolwiek stwierdzać. Z phpBB też odchodzą i to wcale niemało. Przechodzą na SMF

stone
16-01-2006, 15:18
Ja z kolei od phpbb zaczynalem i dlugo bylem z nimi, jednak dopóki nie wyjdzie php 3,0 (o czym juz dlugo mowa) wydaje mi sie ze lepsze mozliwosci oferuje SMF. Aczkolwiek jezeli w gre wchodza modyfikacje szaty graficznej phpbb jest o wiele latwiejszy i przystepniejszy w tym wzgledzie

szczudlo
16-01-2006, 16:47
dzięki za jakieś wskazówki, wypróbuje te skrypty tak jak radzicie..

viper
16-01-2006, 22:16
Ja z kolei od phpbb zaczynalem i dlugo bylem z nimi, jednak dopóki nie wyjdzie php 3,0 (o czym juz dlugo mowa) wydaje mi sie ze lepsze mozliwosci oferuje SMF. Aczkolwiek jezeli w gre wchodza modyfikacje szaty graficznej phpbb jest o wiele latwiejszy i przystepniejszy w tym wzgledzie
Ja też kiedyś zaczynałem z phpbb a w końcu wylądowałem w smf i nie żałuje. Przede wszystkim należy poznać skrypt doś dobrze by w nim czuć sie dobrze i swobodnie. Bez znajomości nawet najlepsze forum będzie męką i utrapieniem administratora. Nie zapominajmy, że kazdy skrypt jest tylko narzędziem które odpowiednio wykorzystane da efekt- po co komu młotek jak nie potrafi nim gwoździa wbić.
W wertsji smf Rc2 pojawił się nowy standart szaty graficznej a jak go programiści wykorzystają to czas pokaże.
JoomlaBoard jest komponentem joomli i to jest plus
phpBB trzeba łaczyć specjalnym mostem i moze być problem dla niektórych. Za to jest dobry suport polski.
SMF dzieki mostowi z joomla hack jest łatwe w instalacji. na razie nie ma wersji do rc2 mostu ale niedługo to się zmieni mam nadzieje. Z polskim suportem jest gorzej. Od niedawna działa moja strona o smf i jeszcze jest dużo artykułów do napisania. Tam znajdziesz podstawowe informacje na temat smf.

Tak więc poznaj narzędzie i wybierz właściwe.

keny
03-03-2006, 14:59
A ja chciałbym się dowiedzieć, które z tych for najmniej obciąża serwer i bazę danych ?

vj_
03-03-2006, 15:09
Z żalem, ale jednak napiszę, na pewno nie phpBB :)

keny
03-03-2006, 15:26
Z żalem, ale jednak napiszę, na pewno nie phpBB :)
tyle to w sumie wiedziałem, zastanawiam się jak to wygląda z SMF. Czy może jeśli nie zależy mi tak bardzo na integracji forum ze stroną lepiej wybrać punBB o którym w Polsce mało kto słyszał

vj_
03-03-2006, 15:45
Zależy od tego jak duże ma być to forum, ew. jak dużego forum się spodziewasz, jesli to nie musi być duże, a zależy Ci na tym, by było lekkie i nie obciazało serwera i bazy danych, to może wybierz rozwiazanie, w którym forum bazuje na plikach txt ? :)

keny
03-03-2006, 16:18
Właśnie w tym problem, że forum będzie duże, tzn takie mam plany.

Hosting mam co prawda w nazwa.pl, ale i tak się obawiam. Rozwiązanie z forum na plikach tekstowych nie wchodzi w grę. Najlepiej pasuje mi właśnie SMF, integracja ze stroną, ilość opcji czy sposób zarządzania - wszystko za SMF przemawia. Tylko nie wiem jak to się ma do obciążenia serwera. Jakby np na raz on-line było 100 użytkowników..

vj_
03-03-2006, 16:34
Mysle, ze przy 100 użytkownikach, nie będzie najmniejszego problemu.

viper
03-03-2006, 19:32
Mysle, ze przy 100 użytkownikach, nie będzie najmniejszego problemu.
Troszkę się pomyliłeś:D
zobacz ten na SMF Red and White Kop Forum (http://www.redandwhitekop.com/forum/)
Total Topics: 67,135 Total Posts: 1,777,085 Total Members: 15,979
czas strony startowej Page created in 0.285 seconds with 7 queries.
średnio około 1000 użytkowników oraz same simplemachines.org
Pozdrawiam

livio
03-03-2006, 19:54
Ja osobiście (!) nie lubię SMF, bo tylko w phpBB mam to czego potrzebuję.
Tylko phpBB mogę zmodyfikować tak, by mi odpowiadało.
Każdy ma takie forum - jakie mu odpowiada.
Np. tutaj jest vBulletin - najwyraźniej odpowiada użytkownikom - chyba się nie skarżymy :).
Joomla!.org ma SMF - na nie mogę się poskarżyć, bo nieco utrudnia mi życie, ale to tylko moje skromne zdanie.

vj_
03-03-2006, 20:28
Troszkę się pomyliłeś:D
zobacz ten na SMF Red and White Kop Forum (http://www.redandwhitekop.com/forum/)
Total Topics: 67,135 Total Posts: 1,777,085 Total Members: 15,979
czas strony startowej Page created in 0.285 seconds with 7 queries.
średnio około 1000 użytkowników oraz same simplemachines.org
Pozdrawiam

Napisałem, że nie będzie najmniejszego problemu, a nie że nie będzie większych problemów, to jest różnica. No forum jest imponujacych rozmiarów :)

stone
03-03-2006, 21:17
Jeżeli już rozmawiamy o dużych forach zobaczcie tu http://www.gaiaonline.com/forum/
Jest to oprate na phpbb2 i w życiu większego forum nie widziałem. :)
Z tego co wiem jest to podrasowane phpbb2 ale jednak rdzen jest jego. Takze w kazdym forum jest potencjał. Sztuka tylko wykorzystać

vj_
03-03-2006, 21:46
Co prawda to prawda. A to forum, matko jedyna, nie sadzilem, że można zbudować taka potęzna społecznosc :)

nexus246
04-03-2006, 00:14
Total Topics: 67,135 Total Posts: 1,777,085 Total Members: 15,979
czas strony startowej Page created in 0.285 seconds with 7 queries.
średnio około 1000 użytkowników oraz same simplemachines.org


Spoko, dużo jest takich forum jak się poszuka z tym że pytanie na jakiej maszynie to jest zainstalowane, bo pewnie nie jest to hosting za 100zł rocznie ;)

viper
04-03-2006, 00:38
Na pewno nie za 100Zł:) Najlepiej byłoby posadzić dwa fora na takich samych maszynach i dopiero wtedy byłoby wiadomo co i jak :D

Pozdrawiam