PDA

Zobacz pełną wersję : Niepoprawnie działające sortowanie artykułów



CooLBaRT
07-02-2012, 16:34
Witam ponownie, z większością problemów dot. funkcjonowania strony na Joomla! 1.7.3 sobie poradziłem /prawie/. Jest jednak jedna rzecz, która pomimo różnych ustawień nie działa poprawnie. Chodzi o sortowanie wyświetlanych artykułów na stronie: http://adopcjebuldozkow.pl/znalazly-dom

Założenie jest takie, że pieski, które znalazły dom, są ustawione od najnowszej umowy adopcyjnej do najstarszej. Nazwy artykułów są numerowane dla ułatwienia sortowania alfabetycznego.
Dla ustawienia w "Projektant Pozycji Menu->Pozycje->Dostosuj->Opcje przeglądu artykułów->Uporządkuj artykuły->Tytuł :: Z-A" psy wyświetlane są w nieuporządkowany sposób.
Jeśli w "Projektant Pozycji Menu->Pozycje->Dostosuj->Opcje przeglądu artykułów->Uporządkuj artykuły->Jak w wykazie na zapleczu"
i posortuję artykuły wg. pożądanej kolejności dla danej kategorii w "Artykuły: Artykuły", to również zwierzaki są wyświetlane w nieuporządkowany sposób.

Czy coś jeszcze powinienem sprawdzić lub zwyczajnie ustawić na zapleczu?
Aktualnie w tym menu jest ustawione sortowanie "Jak w wykazie na zapleczu".
Dziękuję za pomoc.

tomeekm
07-02-2012, 18:17
Czy coś jeszcze powinienem sprawdzić lub zwyczajnie ustawić na zapleczu?
Witam!
A konfigurację globalną sprawdzałeś?

nikszal
07-02-2012, 18:28
A konfigurację globalną sprawdzałeś?
A tam się ustawia sortowanie artykułów?
Może jednak w Opcjach artykułów?

sla
07-02-2012, 19:35
Czy jesteś pewien, że artykuły w kategorii są posortowane? Kliknij (w kategorii) w nazwę kolumny "kolejność" i zobacz jak się ustawią. Jeśli nie będą tu ustawione właściwie, zmień im kolejność przesuwając na właściwe miejsca. W menu ustaw Jak w wykazie na zapleczu. Ja tak robię i działa.
Pozdrowienia

tomeekm
07-02-2012, 20:39
A tam się ustawia sortowanie artykułów?
Może jednak w Opcjach artykułów?
Faktycznie, nie wyraziłem się dość precyzyjnie, chodziło mi oczywiście o globalne ustawienia artykułów w opcjach a nie konfigurację globalną Joomla!. @ nikszal dzięki za sprostowanie :)

CooLBaRT
08-02-2012, 10:35
Niestety co bym nie ustawił, czy kolejność ręcznie, czy sortowanie alfabetyczne i odpowiednie ustawieniw w opcja i w Pozycjach w projektancie menu nie jest po kolei, czasem się zmienia kolejność, to prawda, ale nie na pożądaną, czyli malejącą, alfabetyczną :( Po południu, jeśli w domu net zacznie działać wrzucę skirnszoty ustawień.