PDA

Zobacz pełną wersję : Jommla 2.5.1 - wielojęzyczność - błąd 404



m3ss
07-02-2012, 22:03
Witam,
skonfigurowałem wielojęzyczność w Joomli 2.5.1 opierając się na manualu http://help.joomla.org/files/EN-GB_multilang_tutorial.pdf (tak swoją drogą to polecam) ...i prawie się udało :) Wyświetlają się flagi, zmienia się menu, strona startowa na wybrany język. Problem pojawia się niezależnie jaki mam wybrany język, kiedy chcę wybrać inny artykuł niż startowy - w pasku adresu mam przekierowanie na http://localhost/index.php/pl/Smart%20Search/projektowanie co skutkuje pojawieniem się błędu "404 - Kategorii nie znaleziono...". Oczywiście kategoria oraz artykuł istnieje. Co powoduje dopisanie do adresu "smart search"?:zmieszany:

z góry dzięki za pochylenie się nad moim problemem
m3ss

zwiastun
07-02-2012, 22:09
Podaruj sobie najpierw wyszukiwarkę indeksującą. Pełna funkcjonalność tej wyszukiwarki zapowiadana jest dopiero w Joomla 3.0.

m3ss
07-02-2012, 22:51
Problem w tym, że ja jej świadomie nie włączałem :) a instalacja Joomli jest świeża.

---------- Post dodany o 22:26 ---------- Poprzedni post był o 22:12 ----------

Gdzie można to wyłączyć? Nie mogę tego znaleźć w "dodatkach"?

---------- Post dodany o 22:51 ---------- Poprzedni post był o 22:26 ----------

Jeżeli nie włączałem tego modułu, to czym może być spowodowany ten błąd? Aktualizacją z wersji 1.7 do 2.5.1?

zwiastun
07-02-2012, 23:02
Świeża? To znaczy, ze z przykładowymi danymi?
Instalacja z przykładowymi danymi służy do poznania Joomla, a nie do tworzenia witryny. Ćwicz na niej, ale ie rób sobie bałaganu i nie twórz przypadkiem nowej witryny.

m3ss
08-02-2012, 07:49
Świeża oznacza, że została zainstalowana dwa dni temu. Bez przykładowych danych.

zwiastun
08-02-2012, 12:12
Ale to oznacza, że sam uaktywniłeś Wyszukiwarkę Indeksującą, bo ona jest domyślnie wyłączona. Uaktywnienie = włączenie dodatku, włączenie modułu, dodanie pozycji menu. Co zrobiłeś, trudno mi zgadywać.Wyłącz dodatek, usuń pozycję menu, usuń moduł

m3ss
08-02-2012, 13:09
Dodatek jest wyłączony. Pozycji w menu nie ma i nie było. Problem został rozwiązany poprzez wyłączenie "prostych adresów" w konfiguracji Joomli. Problem zatem wydaje się leżeć po stronie hostingu. Niemniej jednak, może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem. Jedyne co robiłem po zainstalowaniu świeżej instancji Joomli to konfiguracja wielojęzyczności na podstawie manuala/tutoriala który podałem w pierwszym poście.

zwiastun
08-02-2012, 13:13
Smart Search to jest nazwa komponentu Wyszukiwarka Indeksująca. Trudno mi zgadywać, dlaczego masz takie wywołanie, nie widząc strony. Skoro twierdzisz, ze nie uaktywniałeś wyszukiwarki, nie mogę Ci nie wierzyć, ale w takim razie zachowanie jest trochę dziwne, a wyłączenie prostych adresów problemu nie rozwiazuje

m3ss
08-02-2012, 13:49
Czytałem sporo na temat Smart Search (również post, w którym powstawała nazwa Wyszukiwarka Indeksująca:)). Oczywiście jest to obejście problemu, ale daje mi czas na zbadanie go na spokojnie, bo klient tego czasu nie chciał mi dać.

mila
24-04-2012, 19:39
Dodatek jest wyłączony. Pozycji w menu nie ma i nie było. Problem został rozwiązany poprzez wyłączenie "prostych adresów" w konfiguracji Joomli. Problem zatem wydaje się leżeć po stronie hostingu. Niemniej jednak, może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem. Jedyne co robiłem po zainstalowaniu świeżej instancji Joomli to konfiguracja wielojęzyczności na podstawie manuala/tutoriala który podałem w pierwszym poście.

Trochę odświeżę temat.
Czy to oznacza, że w Joomli 2.5 nie można jednocześnie korzystać z prostych adresów i z wielojęzyczności?

Gall Anonim
24-04-2012, 23:24
Czy to oznacza, że w Joomli 2.5 nie można jednocześnie korzystać z prostych adresów i z wielojęzyczności?
Nie - spokojnie można

woycik
13-12-2012, 11:32
Wielkie Dzięki m3ss - już myślałem że nie podołam z problemem. A co do prostych adresów - tak jak pisałeś problem leży po stronie hostingu - sprawdzałem moją stronkę na 2 różnych serwerach i działała prawidłowo - na trzecim: lipa.