PDA

Zobacz pełną wersję : JEvents 2.1 PL



dasioo
08-02-2012, 20:04
Witam,
mam pytanie czy ktoś pracuje nad tłumaczeniem JEvents'a - pod joomle 1.7 - na polski język?
Chyba że jest wersja niższa, która pójdzie pod joomla 1.7?
Jeśli nie ma, to chętnie bym z kimś przetłumaczył bo moduł bardzo fajny, proszę o info :)

Raveren
08-02-2012, 21:31
Na stronie projektu jest do pobrania tłumaczenie
(http://www.jevents.net/en/downloads/category/66-jevents-2_1-translations)

dasioo
08-02-2012, 21:46
czyli to podejdzie do 2.1? Pisze że do joomla 1.7, wole sie upewnic bo juz przez takie
niewlasciwe paczki jezykowe mialem awarie portalu
http://www.jevents.net/en/downloads/category/43-jevents-155-translations (http://www.jevents.net/en/downloads/category/43-jevents-155-translations)

zrobilem probe i sie wykrzaczylo, przestarzaly plik jezykowy

:(

Raveren
08-02-2012, 22:03
Dałem Ci link - dlaczego nie sprawdziłeś?

Incomplete Polish Translation for JEvents 2.1 and Joomla! 1.7 /2.5.
This package has several strings from the frontend and from the backend untranslated.
Just install it through the Joomla! 1.7 /2.5 installer.
With Lots of thanks to marcin7 and stanislawl!!!

zwiastun
08-02-2012, 22:39
1. Paczka z pełnym tłumaczeniem JEvents na język polski dla Joomla 1.5 - JEvents 1.5.3 znajduje się w naszej plikowni.
http://pliki.joomla.pl/katalog/kalendarze-i-wydarzenia/kalendarze/jevents-1.4.2.1-iso.html
2. Pliki tłumaczenia wykonane dla JEvents 1.5.3 zawierają nie mniej, niż 75% już przetłumaczonych napisów, które znajdują się w JEvents 2.1

Ja, niestety, nie mam ani czasu, ani sił, ani motywacji, aby dostosować to tłumaczenie do 2.1 i uzupełnić.
Dziwię się ogromnie wykonywaniu pracy od początku przez kolejne osoby tłumaczące (zamiast wykorzystania tego co jest i dalszego rozwoju tłumaczenia), ale to już widać tak w Polsce być musi. Kolejny projekt, który od dawna jest tym samym rozwijanym projektem, tylko tłumaczenie już nie będzie tym samym rozwijanym tłumaczeniem.
@dasioo: jeśli masz ochotę i wolę, proponuję wykorzystać. Na pewno mniej pracy, niż tłumaczenie od podstaw. Na pewno znajdę czas, by przejrzeć i w razie potrzeby skorygować.

nikszal
08-02-2012, 23:24
Pliki tłumaczenia wykonane dla JEvents 1.5.3 zawierają nie mniej, niż 75% już przetłumaczonych napisów, które znajdują się w JEvents 2.1
Z ciekawości zajrzalem do plików językowych wersji 2.1 oferowanych przez developera.
Uśmiejesz się @zwiastun, bo nawet nie wiesz, że masz na imię "marcin7 and stanislaw"

$Id: pl-PL.com_jevents.ini 1520 2010-02-17 01:53:58 zwiastun ~0 $

zwiastun
08-02-2012, 23:43
Nic dodać, nic ująć. Polak naprawdę potrafi!

wini74
09-02-2012, 13:12
przyłącze się do tematu:
nie wiem gdzie mam włączyć "legendę" kategorii
nie przypominam sobie abym gdzieś ją wyłączył

zwiastun
09-02-2012, 13:23
Tak sobie myślę, że na pewno nie da się tego zrobić za pomocą polskiego pakietu językowego, zwłaszcza niedorobionego przez "marcin7 and stanislaw".

dasioo
09-02-2012, 19:32
jeśli chce zainstalować te paczki jezykowe to wywala mi blad:

JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML

w ktoro mijsce 3a przeniesc pliki jenzykowe przes ftp (manułalnie) aby zainstalowac wśo ?

zwiastun
09-02-2012, 19:42
@dasioo: wybacz, ale nie tolerujemy na forum takiego udziwniania języka :)
Które pliki chcesz przenosić?
Pliki z katalogu /site winny trafić do do /language/pl-PL, a pliki z /admin do administrator/language/pl-PL
Pliki z Joomla 1.5 Ci, oczywiście nie zadziałają - wymagają zmian - objęcia tłumaczeń cudzysłowami i uzupełnień.

dasioo
09-02-2012, 19:54
Pliki z Joomla 1.5 Ci, oczywiście nie zadziałają - wymagają zmian - objęcia tłumaczeń cudzysłowami i uzupełnień.
Nie bardzo rozumiem, jakich uzupelnien? tzn ze Ty tlumaczyles dla joomli 1.5? bo juz nie wiem, gdybys mi pokazal przyklad jak sie to robi to ja bym "na malpe" przetlumaczyl reszte. byle by chodzil main i component kalendarza, pozostalych mi nie trza. A co do udziwacznien to kcialem troszke Was rozweselic ;)

zwiastun
09-02-2012, 20:08
A co do udziwacznien to kcialem troszke Was rozweselic
Domyślam się :), że nie robiłeś tego w złej intencji.


tzn ze Ty tlumaczyles dla joomli 1.5
Przecież:
a) napisałem o tym w pierwszej wypowiedzi
b) jasno wynika z cytatu przytoczonego przez @Nikszala, że w przypadku tłumaczeń opublikowanych - trudno mi zgadywać przez kogo - na stronie projektu, o pisanych nickami "marcin7 and stanisław" mamy do czynienia z ewidentnym naruszeniem fundamentalnych zasad GPL, krótko mówiąc z paskudnym złodziejstwem (po raz kolejny w przypadku tłumaczeń, które wykonywałem, stąd m.in. w mojej wypowiedzi tekst, że nie mam "motywacji")

Najogólniej rzecz biorąc:
KLUCZ_KLUCZ=Tłumaczenie jakieś
trzeba zastąpić
KLUCZ-KLUCZ="Tłuamaczenie jakieś"
Czyli objąć cudzysłowami
Wszystkie inne cudzysłowy trzeba zamienić na "_QQ_"
Wszystkie znaki komentarzy : # trzeba zamienić na ;
Ale to, jak widzę, złodzieje już zrobili w plikach, które możesz pobrać z odnośnika podanego przez @Raverena.

dasioo
09-02-2012, 20:18
Nie po to cała ta licencja aby można było kraść. Po prostu trzeba się tym zająć a nie poddawać. Takie złodziejstwa są ścigane z całą surowością, trzeba tylko sprawę skierować tam gdzie trzeba...

mabik
10-02-2012, 09:27
Drobna uwaga dla korzystających z tłumaczenia dla JEvents 2.1. i 2.0.11 pobranego ze strony projektu.W konfiguracji wydarzenia jest błąd w tłumaczeniu:

Czy to wydarzenie wielodniowe ma być wyświetlane tylko w pierwszym dniu? (ang. Should this multi day event appear on each day of event?)
Prawidłowo jest w konfiguracji ustawień komponentu:
Czy standardowo wydarzenia wielodniowe mają być wyświetlane w każdym dniu? (opis: Standardowe ustawienie dla zapytania 'Czy to wydarzenie wielodniowe ma być wyświetlane tylko w pierwszym dniu?)

OgrzesiekO
10-02-2012, 22:23
Witam. Ja mam problem z tym aby wszyscy widzieli kalendarz :( Narazie kalendarz mogą widzieć tylko administratowrzy. Jest możliwość przęłączenia gdzieś na to aby wszyscy mogli go widzieć?

Wycofuje - Naprawione