PDA

Zobacz pełną wersję : vendor_id - złe wartości w zamówieniu



mpszyman
14-12-2006, 16:22
Witam

Celem mojego działania jest wstawienie w podsumowanie zamówienia (i w maila do klienta), informacji, że produkt zostanie dostarczony przez "vendor_name"

Mam jednak problem z obsługą wielu sprzedawców w zamówieniach i wstawianiem poprawnego vendor_id do zamówienia i produktów sytuacja jest taka:

SELECT `product_id` , `vendor_id`
FROM `jos_vm_product`
daje mi w odpowiedzi:
product_id vendor_id
1 2
2 2
3 3
Czyli wszystko jest w porządku. Mam trzy produkty, z których 1 i 2 jest przypisany do vendora nr 2, a 3 do vendora nr 3

ale po złożeniu zamówienia te wartości są gubione. Już nie mówię, że dla całego zamówienia

SELECT `vendor_id`
FROM `jos_vm_orders`
WHERE `order_id` =16

zwracana jest wartość 1. :( - to jestem w stanie przeboleć

ale nawet jak wyciagam informacje o produktach dodanych do zamówienia, to mam ten problem, czyli


SELECT `product_id` , `vendor_id`
FROM `jos_vm_order_item`
WHERE `order_id` = 16

Chcę czy nie chcę, wyciąga mi:
product_id: 3, ale vendor_id: 1 zamiast 3

Wygląda mi na to, że zwalony jest gdzieś skrypt, który wstawia do bazy danych wartość dla pola 'product_id', niestety, moje kombinacje z plikiem ps_checkout.php nic nie dały - za cienki jestem w te klocki.

Jeżeli ktoś miał podobny objaw, albo ma pomysł jak to usunąć, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Maciek

mpszyman
14-12-2006, 16:50
PHP działa na:: FreeBSD 6.2-RC1 #0: Tue Nov 28 13:18:03 CET 2006 steve@meritum.home.net.pl:/data/src/bsd/sys/i386/compile/PAE i386
Wersja MySQL:: 4.1.18-log
Wersja PHP:: 4.4.2
Serwer WWW:: IdeaWebServer/v0.50
Interfejs serwera PHP:: ucgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0
Your VirtueMart version: VirtueMart 1.0.7 stable