PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 - niechciany tytuł strony.



Basia1982
09-02-2012, 11:38
Witam wszystkich,

mam do was prośbę a raczej pytanie. Mam problem z Joomla 1.5 a dokładnie z tytułem strony startowej Joomla. Znajomy poprosił mnie o pomoc a ja nie wiem gdzie to znaleźć... Nadmienię, że w konfiguracji witryny jest napisany poprawny opis oraz w menu przy stronie startowej również jest poprawny tytuł. Natomist gdy wpiszę w Googla adres strony internetowej zamiast poprawnego tytułu wyświetla się "Main Page"....

Ostatnio wyłączyłam moduł Joomfish bo znajomy poprosił abym to wyłączyła i od tego czasu pokazuje się ten tytuł.

Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

zwiastun
09-02-2012, 13:01
Widocznie Google zindeksowało stronę tak, zanim umieszczono w metadanych obecny tytuł / opis. Zanim się zupełnie uspokoisz i uzbroisz w cierpliwość, sprawdź jeszcze, co widać w źródle strony.

Basia1982
09-02-2012, 13:18
Witam, dzięki za odpowiedź. W źródle strony jest tytuł taki jaki być powinien, tytuł który wcześniej był normalnie wyświetlany zanim nie wyłączyłam modułu Joomfish. 5033

Wysyłam zrzut kodu strony, przepraszam, że zamazałam niektóre opisy na czerwono ale nie jest to moja strona...
Sprawdzałam też kopię strony wpisując w przeglądarkę komendę: cahe:adresstrony.pl (było to kilka dni temu) pokazało kopię z dnia 1 lutego i była tam jeszcze stara wersja strony. Dziś również sprawdzałam i stan kopi to 5 luty - kopia aktualna a tytuł dalej taki sam. Nie rozumiem tego....

Pozdrawiam.

zwiastun
09-02-2012, 13:26
Na zmiany w indeksach wyszukiwarek trzeba czasem poczekać i kilka tygodni. Różnie bywa. Nic tu do rozumienia, tak po prostu jest - pewne elementy informacji o witrynach odczytywane są z indeksu wyszukiwarki (stworzonego w wyniki wizyt pajączków), a nie wprost z konkretnej strony

Basia1982
09-02-2012, 13:30
Ok, dzięki. Pozostaje więc tylko czekanie :( jeszcze raz dzięki za zainteresowanie moim postem i chęć pomocy.

Pozdrawiam.