PDA

Zobacz pełną wersję : Edocs problem z wyświetleniem pdf na stronie.



ramiro
09-02-2012, 14:03
Witam.
Mam problem z programem Edocs. Otóż dodatek mam włączony, ścieżkę dostępu w dodatku ustawioną na dany katalog images/pdf W artykule podaje ścieżkę: {edocs}ścieżka/folder/document.rozszerzenie,szerokość-okna,wysokość-okna{/edocs} i wyświetla mi ładnie okno lecz wewnątrz tam gdzie powinien być dokument pdf znajduje się informacja (korzystając z Mozilla Firefox):

Nie udało się niestety znaleźć dokumentu w oryginalnym źródle. Sprawdź, czy dokument jeszcze istnieje.
Możesz też spróbować pobrać oryginalny dokument, klikając tutaj.




Po klikcięciu tutaj wyskakuje błąd 404.
Plik z dokumentem.pdf znajduje się na serwerze w katalogu z pdf'ami. Nie wiem gdzie jest problem próbowałem kilka krotnie naprawiać. Wydaje mi się, że błąd może być samego pliku. PDF został stworzony przez aplikację PDFCREATOR Ver. 1.2.3, zaś PDF Ver. to 1.4. Plik nie jest zabezpieczony, nie jest też użyta opcja: tylko do odczytu.
Bardzo proszę o pomoc, ewentualne pomysł.
Pozdrawiam serdecznie.

jozmi
24-05-2012, 09:45
Mam ten sam problem - uporałeś się już z tym?

zwiastun
24-05-2012, 10:08
Czy to się dzieje na działającej witrynie w Internecie czy na serwerze lokalnym? Jeśli lokalnie, to normalne.

jozmi
24-05-2012, 10:47
Niestety, na działającej

TLo
24-05-2012, 10:51
W nazwie PDF-a są może spacje?

jozmi
24-05-2012, 13:41
nie, nie ma. Nazwa pdf-a to: lista1

Karol99
24-05-2012, 14:47
A czy plik jest "pobieralny"? Jak jego chmod-y? (czyli: czy po wpisaniu jego adresu w przeglądarce rozpoczyna się jego pobieranie?)

jozmi
24-05-2012, 16:08
Już rozwiązałem problem, choć dla mnie to jakieś dziwne. Zmieniłem nazwę pdf-a (usuwając 1 na końcu) oczywiście przed rozszerzeniem .. i zagadało

ramiro
25-05-2012, 22:06
Już rozwiązałem problem, choć dla mnie to jakieś dziwne. Zmieniłem nazwę pdf-a (usuwając 1 na końcu) oczywiście przed rozszerzeniem .. i zagadało
Zagadało ale komponent nie działa poprawnie. Uporałem się z problemem inaczej. Zapomniałem napisać rozwiązania problemu. Mając dokument z rozszerzeniem .pdf przekopiuj go na serwer. Utwórz po prostu link (pozycje menu) z rozszerzeniem jako link (przekierowanie), może to być również zdjęcie, napis, co kol wiek ale wtedy wiadomo zmienia się rodzaj osadzenia na witrynie. Podajesz ścieżkę dostępu jako link z obrazka, napisu, zdjęcia, pozycji menu np.: http://twoja-domena.pl/dokument.pdf (w zależności od tego czy plik jest dodany w katalogu głównym czy w podkatalogu dodajesz oczywiście katalog w nazwie). Po wybraniu w pozycji menu linku dokument przekierowuje użytkownika do pliku .pdf, otwieranego poprzez przeglądarkę.