PDA

Zobacz pełną wersję : POP3 / Formularz kontaktowy



inne
09-02-2012, 15:27
Witam,

Mam kretyńskie pytanie, albo coś przestawione - ale gdzie dochodzi wiadomość z formularza kontaktowego?
Skonfigurowałem SMTP, kopie wysyła prawidłowo z podanego maila (admina), ale nie wiem nawet gdzie mam szukać tego maila, na który została wysłana wiadomośc ze strony.

MagicWawa
10-02-2012, 00:32
Mail dochodzi na adres podany przy konkretnym kontakcie.

inne
10-02-2012, 17:05
Tzn? mam na mysli moduł kontakt a nie osobę do której piszę

---------- Post dodany o 16:55 ---------- Poprzedni post był o 16:41 ----------

Gdy wysłam kopie do siebie wyskakuje:


Hi. This is the qmail-send program at home.pl. I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses. This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

---------- Post dodany o 17:00 ---------- Poprzedni post był o 16:55 ----------

Gdy doczytałem się jeszcze wyskoczyło mi -

email@email.com

ten adres bodajże wpisywałem przy instalacji joomla, gdzie mogę go zmienić?

---------- Post dodany o 17:05 ---------- Poprzedni post był o 17:00 ----------

Ok, trzeba było zmienić maila jeszcze w Komponencie Kontakt więc 1 problem już za mna

Teraz pytanie brzmi - dlaczego teraz nie wysła kopii od nadawcy a wcześniej wysyłało?

MagicWawa
10-02-2012, 17:08
Daj adres strony, bo wygląda na to, że serwer nie może dostarczyć wiadomości do adresata. Adresatem zawsze jest ten, którego adres wpiszesz przy danym kontakcie w module kontakt. Dla przykładu masz adres biuro@jakasfirma.pl i ten adres ustawisz w kontakcie, to wiadomości z formularza zawsze będą przychodziły na ten adres (kontaktów możesz mieć wiele i w zależności, który zostanie wybrany przez odwiedzającego stronę formularz wyśle maila na odpowiadający mu adres), jeśli jest opcja "wyślij kopię", to dodatkowo kopia wiadomości zostanie wysłana na adres podany przez wypełniającego formularz.
Z tego, co widzę masz stronę postawioną na home.pl, więc musisz ustawić poprawnie smtp w ustawieniach Joomla, bo z tego, co pamiętam funkcja wysyłania php na home nie działa.
Gdy wysyłasz kopię do siebie, czyli na ten adres, który podałeś jako wysyłkowy Joomla, to może nie dojść, bo wysyłasz kopię wiadomości na ten sam adres, z którego jest wysyłana.
To tak bez patrzenia w konfigurację mi się wydaje.