PDA

Zobacz pełną wersję : k2 - strona po dodaniu ok. 60 artykułów znacznie zwiększyła swoją objętość



Robsone
09-02-2012, 19:08
Witam. Mam problem. Dodałem około 60 artykułów (w zasadzie je kopiując i zmieniając treść w j. polskim na treść w innych językach). Każdy artykuł to kilka zdań treści i przeważnie jedno zdjęcie, które podczas tworzenia artykułu w k2 było wybierane jako zdjęcie obecne już na serwerze (średnio ok. 300 Kb jedno). Po tych zabiegach, backup witryny zrobiony akeeba backup (ver.3.3.13) zajmuje 290 Mb. Wcześniej było ok 90 Mb. Czy to możliwe by aż tyle miejsca zajmowało to kilkadziesiąt artykułów ? Jak można sprawdzić ile zajmuje dany katalog na stronie ? I gdzie przechowywane są artykuły utworzone za pomocą K2 ?

a_m
09-02-2012, 19:28
a obrazy jak dodajesz do artykułów K2? guziołem grafika pod edytorem czy korzystasz z zakładki ilustracja?

Robsone
09-02-2012, 20:01
a obrazy jak dodajesz do artykułów K2? guziołem grafika pod edytorem czy korzystasz z zakładki ilustracja?


korzystam z tej zakładki ilustracja..

a_m
09-02-2012, 20:04
no to przyjrzyj się zawartości media/k2/items, w folderze cache K2 przechowuje obrazy artykułów w aż 6 rozmiar > takich jak w parametrach komponentu definiowałeś, a w folderze src wczytywane "oryginały"; może w tym problem

Robsone
09-02-2012, 21:09
Tak. Dokładnie w tym tkwił problem. Wielkie dzięki ! :)

---------- Post dodany o 20:09 ---------- Poprzedni post był o 20:03 ----------

Jeszcze pytanie mam jak sobie z tym radzić w przyszłości ? Czy zmienić w ustawieniach rozdzielczości obrazów w innych rozmiarach, czy też może lepiej nie dodawać obrazków jako ilustracja, a wklejać je bezpośrednio do treści artykułu ?

I jeszcze jedna sprawa, gdybym teraz wyczyścił ten folder cache to wszystkie zdjęcia znikną, czy też k2 sobie je ponownie wygeneruje. Zastanawiam się właśnie jak teraz podejść do tematu bo potrzebuje tylko zdjęcia w jednej, max 2 wielkościach i nie wiem czy będę musiał po kolei każde usuwać i od nowa dodawać czy też można to zrobić jakoś szybciej..

a_m
09-02-2012, 21:34
jak używam k2, to wolę dodawać obrazki korzystając z "Ilustracja";
gdzieś na forum podawano rozwiązanie jak "wyłączyć" tworzenie zbędnych miniatur; nie wiem czy będzie aktualne - w sensie z obecnym K2 współpracujące; ale sprawdzić możesz