PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem mimo włączonych pluginów



DemonKM
10-02-2012, 12:35
Przeszukałem poprzednie wpisy i znalazłęm ten http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-21877.html

Znalazłęm tam istotny post opisujący skrypt RatujAdmina.php jednak nadal mam problem

Jola

29-12-2010, 23:33

Ostatnio pojawiło się wiele wątków na forum gdzie wskazanym działaniem jest sprawdzenie czy wszystkie dodatki Joomla, odpowiedzialne za logowanie, są włączone.
Przerobiłam RatujAdmina (wresja 1.5.*) tak, żeby sprawdzał i mógł włączyć wymagane pluginy (joomla z kategorii user i authentication). Poza tym zmieniłam sprawdzanie istnienia konta Super Administratora - odbywa się to na podstawie przypisania do grupy Super Administrator a nie id=62. Dokładniejszy opis w przeczytaj.txt
Zapraszam do korzystania.
//edit
12.08.2011 dzięki czujności @wojsmol wprowadziłam poprawkę do skryptu: w przypadku zdefiniowania innego przyrostka tabeli w Joomla niż jos pojawiała się problem ze sprawdzeniem konta Super Administratora ponieważ w zapytaniu do bazy został wpisany jos "na sztywno"


Pobrałem skrypt i mam takie info:
Dla właściwego działania Joomla pluginy: joomla z kategorii user i joomla z kategorii authentication powinny być WŁĄCZONE!

Plugin joomla z kategorii user jest włączony
Plugin joomla z kategorii authentication jest włączony
Nie ma konta Super Administratora
Wypełnij poniższe pola i utwórz nowe konto.


poklikałem nieopatrznie w joomli 1.6 pluginy i moduły i nie mogę sie zalogować

wszedłem do bazy danych opublikowałem je ponownie jednak nadal nie dziala nie wiem czemu. nic się nie dzieje nie wiem dlaczego.

W bazie jest konto super admina jednka jest jako deprecated czy mam to zmienić?

Ma ktoś jakieś pomysły?

DemonKM
12-02-2012, 12:20
Zwiastun, ratuj....

zwiastun
12-02-2012, 13:31
Skrypt został napisany dla Joomla 1.5 i o ile wiem, nie działa pod 1.6* -> 2.5.
Nie wiem, co zrobiłeś, trudno wymyślać.
Zainstaluj Joomla! lokalnie i porównaj tabele @__extension. Popatrz na dodatki (plg_...) z z grupy authentication i user.

DemonKM
12-02-2012, 14:22
ok, dzięki. Będę kombinował.