PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z polskimi literami



Buli
10-02-2012, 22:25
Dawno, dawno temu założyłem stronę na joomli 1.0.15 i do tej pory wszystko śmigało dobrze. Parę dni temu wszedłem na stronę i wszystkie polskie znaki zmieniły się w znaki zapytania (można zobaczyć na www.hetmanszopienice.duu.pl (http://www.hetmanszopienice.duu.pl) - z tymże część już zmieniłem, ale artykułów jest sporo). Wydaje mi się że to jednak wina dostawcy (ja przez ostatni tydzień nic nie zmieniałem). Ma ktoś jakiś pomysł co się stało i czy można to jakoś naprawić?
Do tego na pierwszej stronie joomli pojawia się komunikat:

Following PHP Server Settings are not optimal for Security and it is recommended to change them:
PHP magic_quotes_gpc setting is `OFF` instead of `ON`
PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`

PeFik
11-02-2012, 12:55
na 90% twój hostingodawca pozmieniał to i owo, tak dla jaj, a co.

Sugeruje :
a) napisać do ów firmy, aby zapytać co zmieniali w ustawieniach baz danych, jeśli twoja stara była kodowana na ISO to pewnie masz już w UTF8
b) przy okazji zaaktualizować się choćby do 1.5.x
c) zmienić te na czerwono na zielono za pomocą php.ini lub httacessa, było o tym już wiele razy

Buli
12-02-2012, 17:38
Mam jakąś kopię bezpieczeństwa sprzed miesiąca (stworzona przez joomlapack). Tyle że przez ten miesiąc doszło trochę artykułów. Macie jakiś pomysł jak to przywrócić i przy okazji zachować te artykuły stworzone po kopii?

zwiastun
12-02-2012, 18:35
Dawno dawno temu pisaliśmy o tych kwestiach i na forum i w opublikowanych wówczas poradnikach.
1. Zmiana wyświetlających się na czerwono komunikatów - odpowiednie ustawienia są w panelu konfiguracji globalnej (@Pefik zdążył zapomnieć).
2. Zgodnie z tym, co pisał @Pefik, popytać panów administratorów, co namotali.
Zmiany na serwerze nie powinny mieć wpływu na kodowanie Twojej bazy danych.
Obejrzeć bazę danych w programie, którego używasz do tego celu. Prawdopodobnie jest kodowana w latin1, a pewno jeszcze jakiś latin1_swedish_ci. Możliwe też, że jest kodowana w latin2 (uwaga - raczej nie mieszaj nic w tabelach za pomocą phpMyadmina, bo możesz zamieszać nieodwracalnie. Tylko obejrzyj.
Opisz, co widziałeś :) Zobaczymy, co dalej ...

Buli
13-02-2012, 16:24
Niestety z panami administratorami jest problem - od tygodnia nie odbierają telefonów, ani nie odpisują na maile.. (wcześniej odpisywali po kilku godzinach w razie problemów). No i kilka dni temu poprawiłem tytułową stronę, zrobiłem małą prowizorkę i ręcznie powprowadzałem polskie litery zamiast znaków zapytania. Wczoraj chyba znowu coś zmieniali i znów jest tak jak było na początku - same znaki zapytania.

Pogrzebałem w ustawieniach (sorry za długi log - jak bez znaczenia to skasujcie):

W phpMyAdmin są takie ustawienia:
Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL : utf_general_ci
Język: Polski

Przy każdej tabeli jest typ: MyISAM, Metoda porównywania napisów: utf_polish_ci.
Wpisy do tabeli są z dziwnymi krzaczkami: np. Dziêkujemy za odwiedzenie naszej strony! Wkr&oa...


Ostatni log błędów Apache'a:

logi usunąłem ponieważ nie wolno upubliczniać adresów IP użytkowników bez ich zgody // nikszal