PDA

Zobacz pełną wersję : Nie tłumaczy języka Joomla 1.7.5



strona
11-02-2012, 16:03
Witam.
Chciałem stworzyć wielojęzyczną stronę.
A więc tak:
Utworzyłem moduły: jeden we wszystkich językach, drugi w języku angielskim a trzeci w języku niemieckim.
Opublikowałem przełącznik języka oraz filtr języka.
Pokazuje się moduł przełącznika, ale nie tłumaczy tekstów i w ogóle.
Pozycję menu do języka ang i niem. skopiowałem z menu, który jest we wszystkich językach.

Proszę o rady.

Gall Anonim
11-02-2012, 16:17
Fajnie tylko
a: tworzenie ręcznie języków artykułów jako istniejące\
b: równoległe menu dla każdego języka z zaznaczeniem strony domyślnej dla danego języka w każdym z menu + moduły do tego
c: włącz plugin dla obsługi wielojęzyczności
d: utwórz i opublikuj moduł wielojęzyczności, no i oczywiście wszystkie języki których oczekujesz musisz najpierw zainstalować
all

strona
11-02-2012, 16:26
Z tego co wiem to:
1.
2. Nie muszę tworzyć oddzielnych pozycji menu. mogę w jednym uemiścić wszystkie pozycję.
3. Plugin został włączony.
4. Moduł został opublikowany i wszystkie języki zostały zainstalowane.

Pytanie.
Czy muszę tworzyć oddzielne artykuły?

Gall Anonim
11-02-2012, 18:06
Z tego co wiem: przynajmniej wykonanie domyślnych pozycji startowych dla danego języka jest niewykonalne w jednym menu.
I z tego co wiem - nie pytam jeśli i tak wiem lepiej - dzięki za współpracę.
Pzdr

strona
11-02-2012, 19:41
Dobrze. Stworzyłem osobno moduły menu itp, właczyłem dodatek, właczyłem moduł, zainstalowałem języki ( Treść ), flagi itp. się ustawiają ale... Nie tłumaczy mi na inny dany język treśći... Dlaczego..??? I don't know...

zwiastun
11-02-2012, 20:04
Co to znaczy

Nie tłumaczy mi na inny dany język treśći
Program ma Ci ma tłumaczyć?

strona
11-02-2012, 20:07
Czyli, co przetłumaczone teksty itp. muszę sam mieć czy wielojęzyczność w Joomla służy jako translator? Hmm?

tomeekm
11-02-2012, 20:50
Za translator służy np. wujek Google lub jakieś rozszerzenia z JED.

luqass
12-02-2012, 15:23
Czyli, co przetłumaczone teksty itp. muszę sam mieć czy wielojęzyczność w Joomla służy jako translator? Hmm?
są na JED dodatki ktore automatycznie przy pomocy Gtranslatora mogą przełożyć treść artykułów na inne języki, pytanie tylko czy to ma sens? Tylko że oczywiście wyjdzie z tego bełkot ;)
http://extensions.joomla.org/extensions/languages/automatic-translations