PDA

Zobacz pełną wersję : SQL Personal 1 konto 50 mb a kilka portali jooma



crprog
11-02-2012, 16:59
Witam

Mam takie głupie pytanie, czy jeśli wykupię hosting w którym dostawca zapewnia jedną bazę SQL Personal 50mb czy na tej jednej bazie da się postawić kilka odrębnych portali? tak aby korzystały z jednej bazy?

Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
11-02-2012, 18:22
Da się. Ale 50mb to dużo nie jest. Zależy więc, co to będą za portale.

crprog
12-02-2012, 09:58
stronki które mam na innym hostingu mają bazy po 1-2mb są to proste stronki praktycznie wizytówki firm,a chcę zmienić hosting gdyż ten który aktualnie używam to ma przestoje po kilka godzin a administrator jak dzwonię jest w szoku że nie działa :/

---------- Post dodany o 09:58 ---------- Poprzedni post był o 09:43 ----------

Dokładnie chodzi mi o hosting na OVH http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting_www_osobisty_25gb_trafic_nieograniczony_sp ecyfikacja_techniczna.xml ten podstawowy pakiet tam jest coś akiego jak SQL Personal 50 MB, jak wygląda taka sytuacja? rozumiem że konto w phpAdmin jest jedno a wnim możemy tworzyć wewnętrzne bazy i użytkowników którzy mają uprawienia do konkretnych baz? jeśli źle to rozumiem to czy mógł by ktoś to wytłumaczyć?

Robster
12-02-2012, 11:25
W tym pakiecie masz możliwość stworzenia jednej bazy danych. Tak więc masz jednego admina, jedno hasło i login. Kolejne instalki Joomla! stawiasz na zasadzie zmieniania prefixu bazy danych. Straszny bałagan się wtedy robi, dlatego warto sobie ten prefix nazwać jakoś tak, by kojarzył się z konkretną stroną.

crprog
12-02-2012, 11:49
dzięki za pomoc :-) nie pomyślałem nawet o tym przetestowałem już na testowej bazie na aktualnym hostingu i wszytko lata jak trzeba ;)