PDA

Zobacz pełną wersję : Specyficzna edycja przycisku "więcej..."



T1000
11-02-2012, 18:51
Witam!

Mam prste pytanie: Czy istnieje opcja zmiany nazwy przycisku "Więcej: *nazwa artykułu*" na samo "Więcej". W mojej templatce klawisz zostaje "złamany" i wystepuje w dwóch wierszach: LINK (http://polska-xperia.cba.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=4&Itemid=22).
Jeżeli dałoby się tak zedytować ten guziczek prosiłbym o porade w jaki sposób to zrobić? Dodadkocho chciałbym się dowiedzieć jak go "zfloatować" na prawą stronę. Który alement w css nalezy zedytować?

Z góry dzięki
T1000

a_m
11-02-2012, 20:42
w katalogu szablonu znajdź html/com_content/frontpage/default_item.php, html/com_content/category/blog.item, html/com_content/section/blog.item i wszędzie, gdzie występuje

echo JText::sprintf('Read more', $this->escape($this->item->title));
zamień na

echo JText::sprintf('Read more...');

a

.readon, .readmore a {
background: url(../images/read.png);
border-color:#ccc #bbb #bbb #ccc;
-moz-border-radius:0px 0px 5px 5px; -webkit-radius: 5px; border-radius:5px;
border-style:solid;
border-width:1px;
font-weight:bold;
line-height: 35px;
margin:3px 0;
padding: 5px 10px;
vertical-align:middle;

}
zmień na

.readon, .readmore a {
background: url(../images/read.png);
border-color:#ccc #bbb #bbb #ccc;
-moz-border-radius:0px 0px 5px 5px; -webkit-radius: 5px; border-radius:5px;
border-style:solid;
border-width:1px;
font-weight:bold;
line-height: normal;
margin:3px 0;
padding: 5px 10px;
vertical-align:middle;
display:block;
float:right //edit

}

T1000
11-02-2012, 21:22
Kod CSS zmieniłem... Przeszukałem wszystki 3 pliki php ale tylko w tym pierwszym była podana linijka... Równiez ją podmnieniłem.
Efekt: LINK (http://polska-xperia.cba.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=4&Itemid=22)
Jedyne co zostało zmienione to to ze przycisk sie nie "łamie" ale prosiłbym o dalsze rady jak przesunąć go w prawo i usunąć z niego treśc wątku

nikszal
11-02-2012, 21:52
1. W Opcjach arykułów (zakładka Artykuły) wyłącz Tytuł z „Czytaj więcej”.

2. template.css, wiersz 338 (zmiany w kolorze niebieskim)


a.readon:link, a.readon:visited, .readmore a:link, .readmore a:visited {text-decoration:none; float: right;}

T1000
11-02-2012, 22:04
Punkt 2 ruszył! DZIĘKI!
Co do pkt 1 mam Joomla 1.5 i w Zakąłdce Artykuły > Preferencje mam tylko opcje "Przycisk Więcej…"

T1000
13-02-2012, 21:21
Dorba jak nie tka to ianczej... Treść przycisku jest nie wazna ale na niektórych rpzeglądarkach przycisk się rozsuwa góra-dół i sie robi tkai "podwójny w jednym" jak temu zapobiec?