PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam komponentu galerii



Gibon123
12-02-2012, 12:41
Witam
Przeszukałem kilka galerii i nie moge trafić na odpowiednią. Dlatego prosze o pomoc, bo może ktoś korzysta z takiej, która spełniałaby takie warunki.
Mam dosyć rozbudowaną galerię, która dzieli się na kilka kategorii i podkategorii. Teraz korzystam z AtomiconGallery, denerwuje mnie jednak to, że w nazwach poszczególnych kategorii nie moge używać polskich znaków oraz odstępów. W tej galerii trzeba także generowac miniaturki, a przydałoby się, żeby nie trzeba było tego robić. Zależy mi także, żeby galeria wyglądała estetycznie i żeby była w miarę prosta w obsludze (tzn. żeby dało się szybko wrzucać zdjęcia, wiecie o co chodzi).

zwiastun
12-02-2012, 13:33
Poza wyjątkami wszystkie galerie spełniają te wymagania. Zatem - albo nie obejrzałeś owych kilku (poczynając od najpopularniejszych) albo opisałeś inne wymagania niż te, o które Ci chodzi.

Gibon123
12-02-2012, 14:54
Moge prosic o jakies przykłady?
Jeszcze żeby nie zakładać nowego tematu, to poszukuję dodatku, który umożliwi mi wstawianie zdjęć do artykułów (pojedyncze, a nie, że się wybiera jakiś folder). Na razie korzystam z JoomSlide, ale minusem jest to, że sie ie da przewijać zdjęć, trzeba klikać na kazde po kolei.

Heyek
12-02-2012, 15:05
Wypróbuj phoca gallery. Bardzo dobry komponent galerii, jest też do niego bardzo dużo modułów i komponentów. Bardzo polecam ;)

displayname
13-02-2012, 19:32
używam AtomiconGallery i nie zgadzam się z tym co piszesz, polskich znaków owszem nie obsługuje ale miniatury sama generuje odstępy również można robić.

Tabum
14-02-2012, 09:54
Moge prosic o jakies przykłady?
Jeszcze żeby nie zakładać nowego tematu, to poszukuję dodatku, który umożliwi mi wstawianie zdjęć do artykułów (pojedyncze, a nie, że się wybiera jakiś folder). Na razie korzystam z JoomSlide, ale minusem jest to, że sie ie da przewijać zdjęć, trzeba klikać na kazde po kolei.

Kolego nie bardzo rozumiem, jak ma wyglądać ten dodatek. Chcesz aby wstawić do artykułu pojedyńcze zdjęcie i chcesz je przewijąc z innymi?
Nie jestem pewien o co dokładnie Ci chodzi, ale proponuje kilka rozwiązań.
1. Komponent Phoca Gallery i plugin do tego komponentu
2. Dodatego Sigplus
3. Aby wstawić pojedyńcze zdjęcie nie potrzebujesz pluginów. Obejrzyj podstawy tworzenia artykułów i jak wstawiać grafikę - > ale chyba nie oto ci chodzi

Pzdr.
T.

Gibon123
23-02-2012, 23:10
Tak, używam tez Sigplus, ale w tym dodatku trzeba podać folder i w artykule wyświetla się zawartość całego folderu.
Ja chcę, żebym mógł wybrać konkretne zdjęcia, ale jak sie je przegląda, to żeby nie trzeba włączać każdego po kolei, tylko żeby mozna sobie ta strzałeczka w bok zmieniać zdjęcia.

Gibon123
12-03-2012, 22:18
Może wie ktoś jaki komponent galerii jest użyty np. tutaj
http://straz.kielce.pl/aktual.php?id=2532&id_kat=2

big_krzysiek
12-03-2012, 23:01
Poszukaj w http://extensions.joomla.org/ pod hasłem lightbox. Przynajmniej ten efekt jest użyty na podanej przez Ciebie stronie.

Gall Anonim
12-03-2012, 23:04
Zapytaj strażaków :podstep:

A tak na poważnie: to sigplus (http://extensions.joomla.org/search?q=sigplus) pozwala na taki wygląd