PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodaniem artykułu do kategorii



shados
12-02-2012, 19:46
Witam,
Kompletnie rozłożył mnie błąd, który ostatnio mnie dopadł. Dotyczy jommla 1.7.3

Stworzyłem kategorie, które mają nazwy jednoliterowe - litery alfabetu. Gdy chciałem stworzyć kategorię mającą w nazwie polską literkę musiałem ręcznie wprowadzić alias bo np. gdy kategoria nazwana została "Ł" to alias tworzył się "L" -to dla mnie zrozumiałe, że nie mogą być dwa takie same aliasy więc np. przy "Ł" alias ma postać "LL" (małe literki).
Niezrozumiałym jest dla mnie brak możliwości utworzenia artykułów w niektórych kategoriach - podczas tworzenia artykułu i próbie jego zapisu wyskakuje błąd: "Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Inny artykuł w tej kategorii ma taki sam alias" chociaż w kategorii nie ma jeszcze żadnego artykułu (z braku możliwości jego utworzenia). Co dziwne dotyczy to tylko kilku kategorii: S, U, V, Ł, Ś. Tak więc przy większości liter alfabetu wszystko jest ok, przy niektórych znakach diaktrycznych jest też ok.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? O co tu chodzi? A przede wszystkim jak sobie z tym poradzić?

zwiastun
12-02-2012, 20:00
to dla mnie zrozumiałe, że nie mogą być dwa takie same aliasy

Dlaczego niezrozumiałe? Co jest niejasne? Po prostu nie mogą i tyle. Alias musi być unikalny, co jest zresztą napisane jednoznacznie w "dymkach".
Możesz spróbować zapisywać aliasy w unikodzie. Przeglądarki już je akceptują. Musisz się jednak liczyć z przyzwyczajeniami użytkowników, którzy w adresach raczej polskich liter nie stosują.
Kłopoty z zapisywaniem artykułów są trochę niezrozumiałe - jeśli nic nie zostało utworzone, artykuł powinien się dać zapisać.

nikszal
12-02-2012, 20:00
"Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Inny artykuł w tej kategorii ma taki sam alias"
Wyrzucasz od czasu do czasu artykuły z kosza?
Warto to robić żeby nie mieć takiego "problemu".

shados
13-02-2012, 09:54
Panowie, niezrozumiałe bo: nie ma innych takich samych aliasów artykułów - są niepowtarzalne. W przypadku aliasów kategorii - jak napisałem: wszystko zrozumiałe, ręcznie wybrany alias. Chodzi tylko o artykuły.

W koszu artykułów nie ma (pamiętam o tym;) - żaden artykuł nie był usuwany.

Nie mogąc znaleźć rozwiązania (i zrozumienia problemu) rozwiązałem to tworząc artykuły w innej kategorii i ręcznie przy phpMyadmin wpisałem pożądaną kategorię (ID).

Miela
30-08-2012, 13:21
Czy jest jakaś metoda, żeby Joomla automatycznie nadawała inny alias (poprzez dodanie np. kolejnego numeru na końcu)? Przecież to chore, że trzeba pamiętać takie rzeczy...

zwiastun
30-08-2012, 18:59
Automatu nie ma. Za aliasy odpowiada administrator, a nie Joomla!. Tworzenie aliasów zostało zautomatyzowane - i tak jest to spore ułatwienie i uproszczenie. Być może w przyszłości będzie jeszcze lepiej.
Chore jest stosowanie takich samych tytułów w jednej kategorii. Ale rozumiem, że czasem trzeba, choć niekiedy wystarczy pomyśleć i np. tytuł Podsumowanie miesiąca uzupełnić numerem miesiąca.
Niczego nie musisz pamiętać, Joomla! Ci przypomni w razie potrzeby.