PDA

Zobacz pełną wersję : Sonda - gdzie sprawdzić, skąd głosują



james.bien
12-02-2012, 22:50
Mam na stronie uruchomioną standardową sondę (wersja Joonli 1.5.7). Gdzie można sprawdzić (czy jest gdzieś zapisywane), skąd odbywały się głosowania?

Pozdrawiam
JB

zwiastun
12-02-2012, 23:25
Niestety, nie.

PS Uaktualnij tego Joomla!, póki Ci jeszcze witryna stoi.

james.bien
12-02-2012, 23:44
Na jedną z opcji mam duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo głosów!!!!! To dziwne! Mam ustawione, że następne głosowanie ma się odbyć za 86400 sekund. Głosy na daną opcję pojawiają się co kilka sekund. Co tu jest nie tak?
JB

---------- Post dodany o 23:34 ---------- Poprzedni post był o 23:31 ----------

Do uaktualnienia powoli się przygotowuję (przy okazji pytanie - do jakiej wersji bezpiecznie się przesiąść, żeby działały moduły i komponenty, które na stronce sobie chodzą).
JB

---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post był o 23:34 ----------

Nie można sprawdzić z jakiego IP głosowano?
JB

---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post był o 23:44 ----------

Nie można sprawdzić z jakiego IP głosowano?
JB

zwiastun
12-02-2012, 23:46
Odpowiedziałem Ci już napytanie - nie można.
Artykuł o migracji jest na głównej stronie joomla.pl

james.bien
12-02-2012, 23:52
Sorki, że maltretuję pytaniem, ale na wiki.joomla.pl jak byk napisane jest: "W bazie danych przechowywany jest adres IP komputera, z którego zostały oddane głosy i czas oddania głosu". Dlatego pytam speców, jak to przeanalizować.
Zapytam więc inaczej - co należy sądzić, że na jedną z opcji oddawane są głosy w tej samej minucie i jest ich kilkanaście?
JB

zwiastun
13-02-2012, 00:20
Trzeci raz muszę Ci odpowiadać. Naprawdę tak trudno zajrzeć samemu do bazy danych i sprawdzić, że w żadnej z trzech tabel nie ma IP?
Zapis na wiki już poprawiłem (dzięki, przynajmniej taka korzyść :) )

james.bien
13-02-2012, 00:33
Pytam, bo są dwie wersje. Jedna Twoja - druga WIKI (http://wiki.joomla.pl/index.php/Dodanie_nowej_sondy). Zapytam w takim razie o coś takiego. Czy jak wyeksportuję tabelę jos_pol_date, ręcznie (np. w Excelu) usunę podejrzane wpisy, a potem powrotnie zaimportuję poprawiony plik - to wyniki sondy będą wyświetlać się tak, jak po poprawieniu pliku tabeli jos_pol_date?
JB

zwiastun
13-02-2012, 01:13
Czy ja dożyję kiedyś tej chwili, że jak użytkownik znajdzie w wiki usterki, to je poprawi, a nie będzie mnie nękał, że są jakieś "dwie wersje"? Przed chwilą napisałem, że poprawiłem, bo w tabelach sond nie jest odnotowywany IP.
Poprawiłem w jednym miejscu , a Ty sobie akurat znalazłeś inne.
Nie masz chyba co robić. Wszelkie tego typu sondy są "fałszowane" przez różnych misiów. Wystarczy, że ktoś sobie wyczyści ciasteczka w swoim komputerze i może oddawać kolejny głos.
Na jakiej podstawie będziesz rozstrzygał, że jakieś głosy są "podejrzane"?

james.bien
13-02-2012, 01:37
...nie będzie mnie nękał, że są jakieś "dwie wersje"?
Moim zamiarem nie jest nękanie nikogo. Po prostu znalazłem taką informację i pytam. O tym, że jest jeszcze jakiś artykuł dotyczący tego wątku (czyli niezapisywania IP w bazie)- nie wiedziałem.

Nie masz chyba co robić.
Mam wiele rzeczy ciekawych do robienia. Jedną z nich jest uczenie się Joomli.

Na jakiej podstawie będziesz rozstrzygał, że jakieś głosy są "podejrzane"?
Ano np. na takiej, że kilkadziesiąt głosów jest oddawanych w odstępach kilkusekundowych. Bo chyba nie jest normalne, że głosy oddawane są co kilka, kilkanaście sekund i są to głosy występujące kolejno po sobie.

A zatem - jeśli jest możliwe wyeksportowanie tabeli i modyfikacja proszę podpowiedzieć, czy dobrze planuję. Eksport - modyfikacja - wyczyszczenie wszystkich wpisów w jos_pol_date (nie usuwam tabeli tylko zawartość) - import zmodyfikowanej tabeli.

JB

zwiastun
13-02-2012, 03:34
To jest pytanie o oczywistą oczywistość. Możesz, tyle że tabele są powiązane ze sobą. Moim zdaniem sensu to nie ma żadnego. Manipulując podważysz i tak pewno mizerne zaufanie do tego typu sondażu, bo ktoś na pewno zauważy, że zmniejszyła się liczba głosów.