PDA

Zobacz pełną wersję : Własny formularz Joomla 2.5



xvidasd
13-02-2012, 08:58
Witam serdecznie.

Na wstępie napiszę, że nim zdecydowałem się napisać, przewertowałem internet na wskroś przez ostatni tydzień i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Prosiłbym więc, żebyście nie odsyłali mnie do bliżej niesprecyzowanego wujka google.
Ale może odpowiedź jest banalna i ktoś mi pomoże :)

Otóż chcę, żeby użytkownicy, którzy napiszą artykuły nie formatowali go samodzielnie. Dlatego chciałbym stworzyć formularz dajmy na to z dwoma polami: Jedno to pole wyboru a drugie to pole tekstowe. Po wybraniu jednej opcji z pola wyboru i wpisaniu tekstu do pola input, wynik wyświetlał by się automatycznie jako artykuł. Nie mam problemu z wstawianiem html'a - potrafię zrobić też formularz ale jak zrobić, żeby przetworzony wynik przez formularz wyświetlił się automatycznie jako artykuł?

A może jest jakieś łatwiejsze rozwiązanie? aiContactsafe nie działa poprawnie pod Joomlą 2.5 ale może znacie jakiś prosty sposób? A może Joomla 2.5 ma już wbudowany taki mechanizm formularzy tylko o tym nie wiem?

Gall Anonim
13-02-2012, 10:07
Do głowy mi przychodzi
K2 i dodatkowe pola
albo:
Content Templater
albo:
SmartformerGold

xvidasd
13-02-2012, 13:08
Oczywiście sprawdzę ale już na pierwszy rzut oka widzę, że K2 to cały "kombajn" a ja stosunkowo potrzebuję albo prostą aplikację albo jakiś sposób?
No bo chyba nie ma sensu budowania całej mleczarni jak chce się raz na jakiś czas szklankę mleka wypić... ;)

cygan89
13-02-2012, 15:11
http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/1508 proste rozwiązanie :)

xvidasd
14-02-2012, 07:56
O widzisz... - tylko jest jeden problem - to wersja komercyjna... Ale przetestuję i zobaczę co to warte - dziękuję :)

Karol99
14-02-2012, 10:51
to wersja komercyjna

Licencja Chronoforms pozwala na używanie go bezpłatnie - wtedy na dole formularza wyświetla się link do strony autorów. Po zapłaceniu (i aktywacji licencji na zapleczu J!) link znika.

cygan89
14-02-2012, 21:47
dokładnie jak napisał karol :) działa bez problemów i budowa formularza jest rewelacyjnie prosta

appaloosa
23-02-2012, 11:26
Czy ten komponent umożliwia validację w formularzu, a konkretniej porównywanie czy wypełniający podał te same dane w dwóch różnych polach? Chodzi mi o sprawdzanie czy nr telefonu został wpisany poprawnie. Czy komponent robi walidację adresu email?